2x01 Judgment

6. září 2009 v 20:22 | Dyki |  Druhá série


Základní údaje
český název: Soud
číslo epizody: 23
premiéra: 26. září, 2000
napsali: David Greenwalt & Joss Whedon
režíroval: Michael Lange
v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
Charisma Carpenter (Cordelie)
Alexis Denisof (Wesley)
J. August Richards (Gunn)

dále hrají:
Julie Benz (Darla)
Andy Hallett (Lorne)
Christian Kane (Lindsey McDonald)
Justina Muchado (Jo)
Stephanie Romanov (Lilah Morgan)
Eliza Dushku (Faith)
Popis epizody
Démon se zeleným obličejem, dvěma rohy a červenýma očima zpívá do mikrofonu písničku "I will survive". Cordelie právě zkouší hereckou scénu a jde jí to moc dobře, ale její pager ji odvolá pryč. Wesley hraje v baru šipky a flirtuje s hezkou dívkou. Zrovna když vyhraje, tak se ozve jeho "pípák". Všichni se sejdou ve fitness klubu. Angel jim řekne, že jsou tady oběti drženy démony, kteří milují svaly a zrcadla. Zaměstnanec klubu se je snaží zastavit, ale když si Angel stoupne před zrcadlo a muž nevidí jeho odraz, je ohromený. Angel rozbije zrcadla a za nimi najdou svázané lidi. Nakonec démony zabijí, vysvobodí oběti a odejdou.

U Cordelie doma. V pokoji mají postavenou bílou tabuli a na ní jsou napsáni démoni, které zabili nebo po kterých pátrají. Jsou zvědaví, co chystají ve Wolfram & Hart. Viděli velkou bednu (epizoda To Shanshu in L.A.), ale nevědí, co je uvnitř. Angel uvažuje, že by se přidal do fitness klubu. Věří, že jednou se stane člověkem a bude navždy samotář. Cordelie kýchne a Angel s Wesleym si myslí, že má vizi. Cordelie kýchne znovu a tentokrát má opravdu vizi. Mezitím ve Wolfram & Hart, Lilah a Lindsey jsou velice milí k Darle, která chce Angela znovu vidět a vzpomíná na to, jak ji její milovaný zabil. Angel zatím zkouší namalovat démona, kterého Cordelie viděla. Wesley chce podat potřebnou knihu, ale když vstane, duch Dennis mu ji hodí. V knize Cordelie okamžitě pozná démona - je to démon Prio Motu, zabiják.

Wesley prozradí Angelovi a Cordelii, že zná někoho, kdo by jim mohl pomoci démona najít. Jmenuje se Merl. Wesley jim také ještě poví, že objevil místo, které je bezpečným útočištěm pro démony a že je tam vezme sebou. Vidíme Karaoke bar, ve kterém zpíval démon na začátku. Nějaký démon zase zpívá. Démon, který byl v první scéně, vběhne na pódium a píseň dozpívají společně. Je to démon, který umí přečíst něčí duši, ale jen pokud zpívá. Merl jim řekne, kde najdou Prio Motu démona. Démon, který umí číst myšlenky, chce, aby Angel zazpíval, ale Angel to odmítne s tím, že nikdy nezpívá. Démon mu řekne, že je plný pýchy a ta předchází pád.

Angel jde najít Prio Motu démona a narazí na běžící těhotnou ženu. Prio Motu ho napadne a Angel ho zabije, ale když to uvidí těhotná žena, začne na Angela křičet, proč to udělal a pláče. Angel je zmatený. Žena mu řekne, že démon byl jejím ochráncem a chránil jí před "Tribunálem". Odmítne Angelovu pomoc a odejde. Angel se vrátí ke Cordelii a tam jim vypráví, co se stalo. Wesley je šokovaný tím, že byl Prio Motu "dobrý" a říká, že to není možné - tito démoni jsou od přírody zabijáci a lovci - nemohli proto vědět, že se jeden změnil v ušlechtilého ochránce nevinných. Pak si uvědomí, že k nim Angel stojí zády a že to vlastně platí i na Angela. Cordelie přijde na to, že když měla vizi, tak vůbec neměla z démona strach. A že mu měl pravděpodobně Angel pomoct a ne ho zabít. Angel je požádá, ať zjistí něco bližšího o "Tribunálu" a sám jde najít těhotnou ženu. Když odchází, Wesley na něj zavolá, že to nemohl vědět, ale Angel se ani neotočí a řekne, že někdo to ale věděl. Najde Merla a přinutí ho, aby mu řekl, kde Prio žil. Navíc z něj dostane, že na hlavu ženy je vypsaná odměna, protože čeká dítě (dceru) a ta se má údajně stát někým "důležitým, mocným a laskavým" a temné síly chtějí, aby to dítě bylo mrtvé.

Tmavou uličkou jde pár mladíků a míří k muži, který jde do svého auta. Muž před nimi začne prchat a vběhne přímo do náruče jednomu upírovi. Mladíci vedení Gunnem ho zachrání, zabijí upíra a pošlou muže domů. Objeví se Angel a Gunn řekne ostatním, že jim ho představí později. Angel prozradí Gunnovi, že hledá doupě démona Prio Motu a Gunn mu ho pomůže najít. Tam zjistí, že démonovo jméno bylo Kamal. Angel najde talisman a požádá Gunna, jestli by ho neodnesl ke Cordelii, dřív než bude talisman spojen s Tribunálem. O pár minut později se objeví těhotná žena a Angel jí řekne, že Kamalovo poslání je teď jeho posláním. Žena mu prozradí, že potřebují talisman pro Tribunál a Angel přizná, že ho našel a poslal pryč. Žena se naštve a je připravená odejít bez něho, ale když otevře dveře, čeká tam na ni démon. Angel ho zabije zabije a společně se ženou utíkají pryč.

Gunn dorazí ke Cordelii. Cordy a Wesley ho nejdřív nechtějí pustit dovnitř, protože se představí jako Gunn (gun v překladu znamená zbraň) a oni si myslí, že má zbraň. Když jim Gunn vysvětlí, že se tak jen jmenuje a je Angelův přítel, pustí ho dál. Stále jsou z Gunna trochu nervózní a tak jim Gunn řekne, že je hlídal v nemocnici, když tam oba leželi. Nakonec se tomu všichni zasmějí a Gunn jim předá talisman.

Angel vede ženu do nějaké opuštěné budovy, kterou zná z dřívějška. Žena mu vysvětluje, že Tribunál je jakýsi druh soudu a že by ji ochránili, ale potřebuje k tomu talisman a svého ochránce. Angel řekne, že ji vezme ke svým přátelům, vezme talisman a ochrání ji. Dříve než to stihne udělat, dorazí démoni a Angel dá ženě lísteček s Cordeliinou adresou a řekne jí, ať tam okamžitě jde. Mezitím bojuje s démony. Když dorazí ke Cordelii, zjistí, že tam žena vůbec nešla. Cordelie ho začne utěšovat, že to není jeho vina a Angel začne mluvit o vidění světla na konci tunelu a o bytí člověkem… Wesley zjistí, co je talisman zač. Je to symbol, který dal Tribunálu ženin ochránce. Boj na život a na smrt rozhodne o jejím přežití. Buď zemře, nebo jí poskytnou ochranu. Ale nevědí, jak zjistit, kde se Tribunál pořádá. Angel si uvědomí, že jediný způsob, jak to zjistit je, že půjde do baru za "duševním" démonem a zazpívá. Takže to udělá a zazpívá písničku "Mandy" (pozn. Angel je děsný zpěvák). Zelený démon mu pomůže a prozradí mu, kde se bude Tribunál odehrávat.

Žena běží ulicí, najednou se tam magicky zjeví Tribunál. Rytíř se nad ní povyšuje, jelikož nemá ochránce. Naštěstí Angel dorazí včas a oni povolí, aby byl jejím ochráncem on. Dostane koně, zbraň a štít. Ačkoliv udeří kopím jako první, v další sekundě je sražen k zemi a tak se boj změní v boj "na nohách". Angel je bodnut a sražen k zemi. Tribunál si myslí, že je Angel mrtvý, a tak prohlásí ženu za ztracenou. Zlý rytíř jde k ženě a chce ji zabít, ale Angel se zvedne a uřízne mu hlavu. Angel vyhraje a žena je teď pod ochranou Tribunálu, dokud dítě nebude plnoleté.

U Cordelie Angel shodí tabuli s tím, že to není jen o udržování skóre, ale i o duši při práci. Pak navštíví Faith ve vězení a ona se mu svěří, že bojovala s jednou dívkou, ale dokázala se zkrotit a nezabila ji. Ale neminul ji pořádný výprask od stráží. Angel jí poví o tom, jak zpíval "Mandy". Oba se shodnou na tom, že cesta k nápravě je hodně "skalnatá".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters