2x06 Guise will be guise

6. září 2009 v 20:31 | Dyki |  Druhá série


Základní údaje
český název: Převlek zůstane převlekem
číslo epizody: 28
premiéra: 7. listopadu, 2000
napsal: Jane Espenson
režíroval: Krishna Rao
v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
Charisma Carpenter (Cordelie)
Alexis Denisof (Wesley)
J. August Richards (Gunn)
dále hrají:
Brigid Brannagh (Virginia Bryce)
Andy Hallett (Lorne)
Patrick Kilpatrick (Paul Lanier)
Art Lafleur (T'ish Magev)
Todd Susman (Magnus Bryce)
Popis epizody
Wesley je v kanceláři a vejde nový klient. Snaží se tedy na něj zapůsobit, ale klient chce mluvit výhradně s Angelem. Wesley se snaží být důležitý, ale jen se ztrapní. Když klient odejde, přijde Cordelie a řekne, že u našla Angela a že ho musí zastavit dřív, než něco provede. Záběr na Angela, jak se spolu s Gunnem snaží vloupat do Wolfram & Hart. Cordelie s Wesleym je chytí ve výtahu. Angel plánuje, že odvede Darlu pryč, ale všichni mu říkají, že je to šílenství. Když je uvidí ochranka, snaží se to vyřešit v klidu, ale Angel stráž "přemluví" kolíkem a všichni odjíždějí.

Karaoke bar, Wesley sedí u stolu s Gunnem a Cordelií. Povídají si a Angel mluví se zeleným démonem, který mu radí. Svěří se mu, že má pocit, jako by měl brzy vybuchnout. Angel nemusí ani zpívat a démon mu dá adresu někoho dalšího a mocného, který mu pomůže. V noci jede Angel na danou adresu. Ostatní jsou v kanceláři, kde Cordelie imituje Angela a Wesley se může potrhat smíchy. Najednou se v hotelové hale objeví nějaký muž, chytne Cordelii za krk a dožaduje se Angela. Slibuje, že pokud mu Cordelie neřekne, kde Angel je, tak ji zabije. Vejde Wesley a předstírá, že je Angel, aby Cordy zachránil. Mezitím Angel dorazil k muži ("rádci"), jménem Magnev a mluví spolu o Angelově autě. Magnev říká, že je zvláštní, že Angel je upír, žije ve městě proslavené svým sluncem a řídí kabriolet. Ptá se ho, proč sám sebe tak nenávidí. Taky mu říká, že se moc zajímá o svůj zevnějšek, a proto má to auto a samé černé oblečení. Angel odpoví, že se neodráží v zrcadle a tak se snaží přizpůsobit takhle. Podle Magneva se Angel odráží v lidech, kterými se obklopuje.

Wesley přesvědčil útočníka, jménem Benny, že je Angel a odchází s ním pryč. Benny vede Wesleyho na schůzku s mužem jménem Bryce. Je to čaroděj, který je zároveň váženým podnikatelem v Hollywoodu. Prodává kouzelná zaříkávadla. Žádá Angela (respektive Wesleyho) o pomoc - jeho dceři (která tvoří jeho jedinou rodinu) někdo vyhrožuje a on chce, aby ji Angel chránil. Magnev dál promlouvá Angelovi do duše a Angel přiznává, že je možná trochu afektovaný. Magnev se ho ptá, kolik bojovníků se zlem používá gel na vlasy, a jak může bojovat se zlem, když mu dá tolik práce bojovat sám se sebou.

Bryce jde Wesleyho představit svojí dceři Virginii. Wesley se málem prozradí, když v jejím pokoji uvidí svůj odraz v zrcadle. Virginie není moc nadšená z toho, že jí má Wesley dělat bodyguarda. Wesley přizná, že byl k tomu přinucen, ale že ji chce chránit a tak jdou spolu nakupovat. Cordelie zavolá Gunnovi a řekne mu, co se stalo. Požádá ho, aby našel Angela a sama jde sledovat Wesleyho. Virginie chce koupit dárek svému otci, který brzy oslaví padesáté narozeniny. Chce mu věnovat talisman bohyně Yeska, jeho oblíbené. Dva chlápci se jí snaží unést, ale Wesley je vystraší, když řekne, že je Angel. Nakonec mu přiznají, že je poslal Lenier, obchodní konkurent pana Bryce. Wesley jim řekne, ať vyřídí šéfovi, že nemá šanci, pošle je pryč a vezme Virginii domů.

Magnev se s Angelem pere a snaží se s ním u toho mluvit. Říká mu, že Angel bojuje s démonem uvnitř sebe, ale démon je on sám. Angel jde na chvíli ven a Magnev telefonuje. Dovídáme, že Magnev je falešný "rádce" a že toho, kdo měl Angelovi opravdu poradit, zabil. Pracuje pro Laniera a má udržet Angela pryč od Virginie. Nějaký muž z Karaoke baru slyšel Angelův rozhovor s démonem, a tak věděl, kam se Angel chystá. Jenže Lanierovi teď dojde, že pokud je u Magneva pravý Angel, ten kterého potkali jeho lidé s Virginií, je jen nastrčený. Cordelie najde fotku útočníka, který unesl Wesleyho a vidí, že je na ní spolu s Brycem a jeho dcerou. Když dorazí Wesley s Virginií před její pokoj, čekají tam na ni dva únosci. Wesley je vyřídí a jde s Virginií do jejího pokoje. Angel vypráví Magnevovi o Darle. Angel ji popisuje jako "krásnou, malou blondýnu" a je trochu rozpolcený. Prozradí, že ji chce zároveň potrestat i poděkovat za dar, který mu dala. Angel Magnevovi řekne i o kletbě. Mezitím Virginie políbí Wesleyho, ale pak se odvrátí a řekne, že to není správné. Wesley se ptá proč a Virginie odpoví, že ví o jeho kletbě. Wesley se smíchem zavrtí hlavou, tak aby to Virginie neviděla. Celou kletbu zlehčí a pokračuje s Virginií v polibcích. Snaží se jí vysvětlit, že není Angel, ale ona ho umlčí polibky.

Gunn dorazí k domu Magneva. Falešný "rádce" se objeví před domem a udeří Gunna do hlavy. Angel vyjde ven a když vidí, co se stalo, chce podvodníka srazit, ale bohužel nemůže ani o krok dál, protože už svítí slunce. Podvodník se mu vysmívá, ale Angel vezme rybářský prut a "přivine" si ho k sobě. Wesley ráno opouští pokoj Virginie a Cordelie tam přiběhne s tím, že ho jde zachránit. Přijde Bryce a řekne, že si myslí, že Wesley není Angel. Roztáhne rolety a na Wesleyho dopadnou sluneční paprsky. Wesley přizná, kdo opravdu je a Virginie je tím opravdu rozhořčená a znechuceně odchází. Wesley je prozrazen a tak taky odejde. Benny řekne Bryceovi, že by je měl nechat zabít, ale Bryce se rozzuří a odsekne Bennymu, ať si příště svoje rady odpustí. Podotkne, že Bennyho nezabije jen proto, že ho potřebuje na večírek a při obětování. Nakonec vyjde najevo, že má Bryce v úmyslu obětovat Virginii na oslavě svých narozenin.

Cordelie se snaží Wesleyho utěšit. Pak dorazí Gunn a Angel a řeknou jim o podvodníkovi, který zabil pravého "rádce". Wesley pochopí, že ten podvodník pracoval pro Paula Laniera a ten dal tip Bryceovi s tím, že doufal, že Wesleyho odstraní z cesty. Wesley se zmíní o talismanu Yeska a Angel mu řekne, že je to démoní žena Davric. Wesley zjistí, že démoni Davric vyžadují lidské oběti a pochopí, co chce Bryce udělat. Takže všechny zavede zpět do domu. Na večírku už je Virginie připoutaná a Bryce začíná s "vyzýváním" bohyně. Wesley a ostatní dorazí a cestou musí překonat pár překážek v podobě stráží. Wesley Virginii osvobodí, ale bohyně Yeska se už zhmotnila. Naštěstí svou obět odmítne, protože je "znečištěná". Bryce je překvapený tím, že už Virginie není panna a obviní Wesleyho (Cordelie se opět diví, že měl Wesley sex). Bryce šílí, protože najal "Angela", jelikož si myslel, že je eunuch. Vypukne horlivá debata. Virginie vysvětluje svému otci, že už dávno není panna - už od 16ti let se scházela s několika šoféry, které Bryce najal a dokonce i s jedním z jeho lidí. Bryce je vyvedený z míry a nechápe, jak něco takového mohla Virginie udělat. Angel stále opakuje, že není eunuch a Cordelie se pozastavuje nad tím, že Wesley s někým spal. Virginie nakonec svého otce srazí k zemi s tím, že od téhle chvíle už není její otec. Když Bryce leží na zemi, Angel se u něj zastaví a ještě jednou mu rozhořčeně řekne, že není žádný eunuch.

Později v hotelu nese Cordelie Angelovi útržek z novin, kde se píše o Virginii a Wesleym. Wesley se proslavil jako "bodyguard slavných". Cordelie je naštvaná, protože sláva má být její parketa. Angel to bere s nadhledem a ještě se tomu směje, ale jen do té doby, než zjistí, že v novinách je napsáno, že agenturu vlastní Wesley Wyndam Price.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters