2x08 The Shroud of Rahmon

6. září 2009 v 20:33 | Dyki |  Druhá série


Základní údaje
český název: Rahmonův plášť
číslo epizody: 30
premiéra: 21. listopadu, 2000
napsal: Jim Kouf
režíroval: David Grossman
v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
Charisma Carpenter (Cordelie)
Alexis Denisof (Wesley)
J. August Richards (Gunn)
dále hrají:
Dwayne L. Barnes (Lester)
W. Earl Brown (Menlo)
Elisabeth Rohm (Kate Lockley)
Tony Todd (Vyasa)
R. Emery Bright (detektiv)
Tom Kiesche (detektiv)
Popis epizody
Dva detektivové vyslýchají muže podezřelého z vraždy - useknutím hlavy a z pokusu o vraždu policistky. Zjistíme, že tím mužem je Wesley. Wesley něco nesouvisle vypráví, snaží se vysvětlit, že chtěl toho muže jen varovat a on ji pak velmi vážně zranil. Vidíme Wesleyho vzpomínku, jak Angel pokládá na zem ženu a jeho ústa jsou potřísněná její krví. Wesley se jim snaží vysvětlit, že tam byl jen proto, aby zabránil tomu, co se mělo stát. Pak si uvědomí, že neví, kde je Cordelie.

Vracíme se zpět, na začátek toho, co se stalo. Wesley si všimne, že má Cordelie nový účes a ona podotkne, že už ho má 10 dnů. Wesley jí vlasy pochválí a po chvíli mu zase Cordelie pochválí jeho oblek. Pak si Cordelie stěžuje, že Angel všechen svůj čas tráví tím, že přemýšlí o Darle, ale teď šel s Gunnem ven, aby pomohl jeho bratranci, který se namočil do něčeho ilegálního. Wesley má lístky na nějakou premiéru a tak pozve Cordelii - ta je tím nadšená.

Gunnův bratranec pracuje jako řidič pro skupinu lidí, která chce vyloupit muzeum. Nikdy se s nimi nesetkal a skoro se do toho nezapletl, ale řekli, že pokud se pokusí odejít, zabijí ho. Z Vegas má přijet upír jménem Jay-Don, aby jim v krádeži pomohl. Angel ho zná a slíbí, že se o to postará, protože je to pro Gunna příliš nebezpečné. Angel dorazí domů a myslí si, že je tam Darla, ale je to Kate, která Darlu hledá. Angel ji varuje, ať se do toho neplete. Kate vytáhne kříž zbroušený do kolíku a chce ho zastavit. Angel jí kříž vytrhne a hodí pryč. Poté ji chytne a varuje ji, že jestli se bude plést mezi něj a Darlu, skončí mrtvá. Kate na něho chvíli zírá a pak odejde.

Cordelie a Wesley jsou zpátky a Cordeliina blůza je celá politá červeným koktejlem. Na večírku ji Wesley omylem polil, když spatřil Chow Yun Fata. Angel je překvapený novým účesem a Cordelie zuří, protože si toho taky všiml až teď. Cordelie se sehne pod pult a tam se převlékne. Wesley se ptá na Gunnova bratrance. Angel jim řekne o co jde a prozradí, že se s Jay-Donem setká a zaujme jeho místo. Wesley namítne, že Jay-Don je velmi divoký, nápadný a okázalý extrovert. Wesley i Cordelie si nejsou jistí, jestli dokáže Angel ztvárnit tak divokou a povrchní osobu.

Angel se sejde s Jay-Donem na autobusové zastávce a probodne ho kolíkem. Předstírá že je Jay-Don (obleče si jeho křiklavě zelenou košili, modré sako a nasadí si černé sluneční brýle). Na nádraží ho vyzvedne démon, který ho zavede k těm lidem a dalšímu démonovi. Dorazí řidič - je to Gunn, který se vydává za svého bratrance. Démon, který Angela vyzvedl, vysvětluje jejich plán. Chtějí ukrást "plášť" Rahmon uložený v trezoru, v muzeu. Bob - člověk, člen bezpečnostní ochranky v muzeu, je pustí dovnitř. Oni pak vyrazí dveře od trezoru, ale v trezoru jsou senzory tepla, které spustí poplach. Proto potřebují upíra, který nemá žádnou tělesnou teplotu. Upír vejde, deaktivuje alarm a pustí je dovnitř, aby mohli odnést bednu s "pláštěm" Rahmon, která je prý extrémně těžká. Angel s Gunnem si mysleli, že se má krádež uskutečnit až za pár dní, ale oni je vyvedou z omylu - chtějí to provést už dnes v noci.

Wesley a Cordelie pátrají a najdou na internetu záznam o "plášti". Gang přijde k muzeu, Bob je pustí dovnitř a společně odstraní ostatní stráže. Začnou vrtat do dveří trezoru a umisťují nálož. Na policejní stanici se dva detektivové baví o lupičích a mají fotku, na které je démon i s Angelem, kterého vyzvedával na nádraží. Objeví se Kate a podívá se na fotku. Gang vyrazí dveře od trezoru. Wesley zjistí, že plášť Rahmon dohání lidi k šílenství. Napadne je, že gang se možná chystá ukrást plášť už dnes v noci a běží Angela varovat. Gang už ale vyrazil dveře a my vidíme, že plášť Rahmon už na všechny začíná působit. Angel zruší alarm a ostatní zvednou krabici. Wesley a Cordelie dorazí k muzeu a jsou také "infikováni". Rozdělí se, ačkoliv ví, že by neměli. Kate dorazí k muzeu a zavolá pro posily.

Angel a Gunn začnou bojovat, vyklopí bednu na zem a kolem se roztříští sklo. Démoni přeruší jejich boj a Bob je požádá, ať ho svážou tak, aby to vypadalo, že jen dělal svou práci a byl nevinný... a tak mu jeden démon usekne hlavu. Wesley vrazí do Kate a snaží se jí varovat před pláštěm. Cordelie na sebe hledí do skleněné výlohy a prohlíží si svoje zuby. Pak z výlohy ukradne náhrdelník. Gang se začíná hroutit, Wesley vtrhne dovnitř a chce varovat Angela, vpadne tam i Kate a snaží se je zastavit. Angel odhodí Wesleyho bokem, popadne Kate a kousne jí.

Nakonec dorazí posily a najdou samotného Wesleyho nad tělem Kate. Gang zatím odnesl bednu zpět do úkrytu. Vylomí víko bedny a začnou o ni bojovat. Poslední dva "zlý hoši" se zabijí navzájem. Angel a Gunn zápasí nad bednou. Angel se ho zeptá, jestli mu věří a Gunn od bedny poodejde. Angel plášť spálí a tím všechny uvolní z jeho zaklínadla.

Wesley je stále vyslýchán na stanici, ale dorazí hodně bledá Kate a nařídí detektivům, ať ho propustí. Pak ji vidíme u jejího stolu s několika fotkami jejího otce. Vzpomíná na to, co se stalo. Angel ji kousl, ale ne smrtelně a zašeptal jí, aby zůstala ležet na zemi. Když se opatrně podívala, viděla, že za Angelem stojí démon a míří na ní zbraní. Angel ji vlastně zachránil. Wesley a Cordelie si povídají. Cordelie přísahá, že vrátí vše co ukradla, ale ten ukradený náhrdelník má stále na sobě. Wesley se obává, že když Angel opět pil z živého člověka, probudí se jeho touha po krvi. Angel také vzpomíná na to, co se tu noc stalo. Na obličeji má zvláštně zamyšlený výraz, ale vypadá spíš jako vášnivý než lítostný.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters