2x15 Reprise

6. září 2009 v 20:43 | Dyki |  Druhá série


Základní údaje
český název: Odveta
číslo epizody: 37
premiéra: 20. února, 2001
napsal: Tim Minear
režíroval: James Whitmore Jr.
v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
Charisma Carpenter (Cordelie)
Alexis Denisof (Wesley)
J. August Richards (Gunn)
dále hrají:
Sam Anderson (Holland Manners)
Gerry Becker (Nathan Redd)
Christian Kane (Lindsey McDonald)
Stephanie Romanov (Lilah Morgan)
Julie Benz (Darla)
Brigid Brannagh (Virginia Bryce)
Andy Hallett (Lorne)
Thomas Kopache (Denver)
Elisabeth Rohm (Kate Lockley)


Popis epizody
Angel je v budově, kde je spousta koz a dva muži, kteří se chystají na rituální obětování. Pracují pro Wolfram & Hart, ale nevědí, pro koho ta obět má být. Angel jim jejich připravené věci zničí a tím i znemožní provedení rituálu. Malou holčičku s okem na druhé straně hlavy (epizoda The Thin Dead Line) gang vyléčí, ale rodiče odmítnou zaplatit. Její manžel jí řekl, že zde o žádné démony nešlo a že to celé byl jen podvod. Cordelie se rozčílí, ale Wesley (který je na kolečkovém křesle, stále ještě není zcela zdravý) řekne, ať ženu nechají jít. Trochu se nepohodnou a Gunn odchází s tím, že se jde porozhlédnout po okolí.

Lilah zajde za Lindseym. Má strach z nadcházející 75leté revize a stejně tak z většiny lidí z Wolfram & Hart. Poslední revize vedla k rozsáhlému propouštění. Lilah dá Lindseymu dokumenty, ve kterých je vše o poslední revizi. Zeptá se ho na Dru a Darlu a Lindsey řekne, že s nimi není ve spojení a že jim bude dlouho trvat, než se zotaví z toho požáru. Mezitím Angel říká Kate o všech rituálech Wolfram & Hart - chce, aby mu Kate pomohla s nimi vyjednávat. Ale Kate má problémy se svým nadřízeným (kterého Angel zbil v epizodě The Thin Dead Line). Kapitán podal formální stížnost, že Kate dovolila Angelovi vstoupit na stanici a ten ho pak napadl. Stejně tak se dověděla o Darle a Dru a o tom, jak musely uprchnout z vinného sklepa, potom co je tam někdo úmyslně uvěznil, když zabily ty právníky. Pochopí, že v tom má prsty Angel a odmítne mu víckrát pomoci.

Lindsey dorazí domů se sklenicí krve pro Darlu, která se u něj tajně ukrývá. Darla vypadá hodně oslabeně a stěžuje si, že je ta krev studená, ale Lindsey odvětí, že je to jediný způsob, jak ji udržet čerstvou. Lindsey si jde dát sprchu a Darla svižně vstane z pohovky a tajně si čte složku o přicházející revizi. Angel je v baru, který je opravdu hodně zaplněný právníky. Démon čtoucí myšlenky nechce Angelovi říct, co "vidí" v právnících. Ale řekne mu, co "zaslechl" na toaletě. Poví mu o 75leté revizi a o přicházejícím "senior partnerovi" firmy. Pak zmíní ještě "proužek Blacknil" a "domovskou kancelář", ale říká, že absolutně neví, co to vše znamená.

Angel se snaží najít něco ve svých knihách v Hyperionu, ale skoro žádné tam nezůstaly a tak jde pro dotyčnou knihu do nové kanceláře, kde je Cordelie a Wesley. Angel se ani nezeptá a hned se začne prohrabovat v knihách. Cordelie se ho snaží zadržet, ale rozčílený Wesley vstane z kolečkového křesla a řekne jí, ať ho nechá jít. Cordelie ho poslechne a Angel (který se choval opravdu hodně neurvale) odejde. Wesley opět klesne do svého křesla. Krvácí z otevřené rány a požádá Cordy, ať zavolá záchranku.

Kate je u svého slyšení. Propustí ji a nabídnou jí psychologickou pomoc. Angel jde navštívit Denvera (knihkupce z epizody Are you now or have you ever been). Denver je rozrušený, že ho vidí a říká, že mu změnil život. Fakt, že by upír pomáhal lidem, ho přiměl věřit, že existuje "dobrota" a že tenhle svět stojí za to. Angel podotkne, že lidem v hotelu nepomohl. Denver neví nic o "domácí kanceláři", ale prozradí, že senior partner firmy se objeví jako démon Kleynach, protože tihle démoni nepotřebují žádný rituál, aby se mohli zhmotnit, jen prsten Blacknil. Angel chce vědět, jestli by mohl s pomocí prstenu "cestovat" do "domácí kanceláře". Podle Denvera bude "domácí kancelář" pravděpodobně peklo a to by mohla být pro Angela sebevražda. Dojde mu, že tam Angel chce jít bojovat a zabíjet démony. Denver mu také poradí, že démona Kleynach zabije jen nějaká zvláštní rukavice. Má ji a tak ji dá Angelovi, ale objeví se tam Darla a Denvera před Angelovým zrakem zabije. Sebere rukavici a řekne mu, že rukavici nechce kvůli pomstě, ale kvůli síle... ale že k pomstě se dostane později.

Wesley je doma s Virginií, která se zlobí kvůli jeho obnovenému zranění. Říká, že se může zabývat démony, ale že ji zbraně rozrušují. Zeptá se ho, jestli by nemohl dělat něco jiného, ale je zřejmé že ne. Wesleymu je jasné, že se s ním hodlá rozejít, a tak to raději ukončí hned. Kate přijde domů, naprosto zdrcená faktem, že ji propustili. Pije a brečí. Lilah dorazí před kancelář s dvěma bodyguardy, ale Angel se jich snadno zbaví a využije Lilah, aby se dostal do budovy. Lilah poznamená, že mu působí bolest vina, kterou mu dává Darla.

Wesley volá Cordelii a řekne jí, že se necítí moc dobře a asi nebude ani zítra v kanceláři. Cordelie mu řekne, ať si s tím nedělá těžkou hlavu a tráví čas s Virginií. Wesley jí poradí, že by si měla vyrazit, ale Cordelie podotkne, že nemá žádné přátelé. Wesley ji utěšuje, že se všechno pro ně i pro ostatní určitě zlepší. Cordelie má další hovor od paní Sharpové. Ta jí do telefonu řekne, že je ochotná jim zaplatit (za svou dceru, která měla oko navíc) a Cordelie souhlasí, že se tam ještě ten večer vydá. Vidíme démona, který stojí u paní Sharpové a nutí ji k telefonování.

Právníci čekají až dorazí senior partner. Dozvědí se, že v budově je upír. Lindsey uvidí Lilah s Angelem a zakřičí. Lilah odstrčí Angela a uteče. Stráže do něj vrazí, ale on uprchne a obejde to z jiné strany. Uvidí Darlu v přestrojení a prozradí ji tím, že použije svěcenou vodu. Bojují spolu a on ji sebere rukavici. Stráže ji chytí a Lilah jim přikáže, ať ji zakolíkují. Lindsey udeří Lilah a stráže a osvobodí Darlu. Angel napadne démona, spolu s ním vyskočí z okna a rukavicí ho spálí. Lindsey odvádí Darlu do bezpečí, ale Lilah to uvidí. Angel dopadl na zem a všimne si, že prsten leží vedle něj. Nasadí si ho a výtah v budově se otevře. V něm stojí mrtvý Holland Manners. Ale Holland stále pracuje pro Wolfram & Hart, jeho kontrakt sahá daleko za hranice smrti. Pak se výtahem vydají do "domovské kanceláře".

Při cestě výtahem se ho Holland ptá, čeho si myslí, že dosáhne. Poznamená, že bylo předpokládáno, že Angel zastaví nadcházející apokalypsu. Angel mu odsekne, že oni nevyhrají a Holland odvětí, že oni nemají v úmyslu nic tak prozaického jako vyhrávání. Angel se ptá, proč potom tedy ten boj a Holland odpoví, že by se na to měl spíš zeptat sebe. Také říká, že firma vždycky byla, je a bude, ať už v jakékoliv formě (jako např. Inkvizice apod.). Že jsou stále v srdcích a myslích všech lidí. Výtah se zastaví, dveře se otevřou a výtah je opět na ulici. Země je peklo!!! Holland říká, že kdyby v každém člověku nebyl kousek zla, nebyli by to pak lidé, ale andělé. Angel popadne rukavici a vystoupí. Dveře se před ním zavřou, jakmile mu Holland popřeje hezký den.

Když jde Angel domů, vidíme scénu, kdy Kate pije a v ruce drží nějaké pilulky. Wesley je sám doma a Cordelie se chystá odejít z kanceláře. Deprimovaný Angel se dostane zpět do hotelu a zrovna slyší vzkaz na záznamníku od Kate. Zní pěkně lítostivě - jako vzkaz sebevraha. Najde u sebe Darlu a nabídne jí prsten. Než ho stihne Darla sebrat, popadne ji za ruce a přirazí ke zdi. Odhrne ji vlasy z obličeje a ptá se jí, jestli raději nechce "tohle". Jemně ji políbí a když Darla nereaguje, tak trochu silněji. Darla ho ale odstrčí s tím, ať si s ní přestane hrát a Angel odvětí, že si nehraje, že chce jen cítit něco jiného než chlad. Povalí ji na stůl a nalehne na ni. Darla se nadzvedne a sundá mu bundu a oplácí mu jeho polibky. Pak se Darla začne smát a neodpovídá Angelovi proč. Angel ji popadne, uhodí a ona proletí skleněnou výplní dveří vedoucích do jeho ložnice. Pak se jí zeptá, jestli už ten chlad cítí. Popadne ji za ramena a zvedne. Darla se ho ptá, co to dělá a Angel odpoví, že na ničem nezáleží. Znovu ji obejme a políbí a Darla už tentokrát "reaguje". Klesnou oba na postel a začnou se navzájem zbavovat svého oblečení.

Poté kamera zabere okno a zatažené závěsy, podlahu, na které leží knihy, a mezi nimi se povalují kousky jejich oblečení a nakonec postel a v ní ležící Darlu a Angela. Oba spí. Angel leží na zádech a Darla na boku, k němu otočená zády. Angel se najednou prudce zvedne a vyděšeně kouká před sebe.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters