2x16 Epiphany

6. září 2009 v 20:44 | Dyki |  Druhá série


Základní údaje
český název: Zjevení
číslo epizody: 38
premiéra: 27. února, 2001
napsal: Tim Minear
režíroval: Tom Wright
v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
Charisma Carpenter (Cordelie)
Alexis Denisof (Wesley)
J. August Richards (Gunn)
dále hrají:
Christian Kane (Lindsey McDonald)
Julie Benz (Darla)
Andy Hallett (Lorne)
Elisabeth Rohm (Kate Lockley)


Popis epizody
Angel se probudil po své noci s Darlou. Sedí na posteli a ztěžka oddechuje. Poté se jen v kalhotách a rozepnuté košili odpotácí k balkónovým dveřím. Na terase padne na zem. Vzhlédne k rozbouřené obloze a v obličeji má vyděšený a zmatený výraz. Mezitím vstane i Darla. Vyjde na terasu, kde Angel stále klečí na zemi. Angel povzdechne a Darla mu s úsměvem řekne, ať s tím nebojuje, ať tomu nechá volný průběh a bude to bolet jen chvíli. Angel vstane a podívá se na Darlu a stále opakuje, že ho to mrzí. Darla si myslí, že ztratil duši a tak mu říká, že potřebuje čerstvou krev, ta že ho to postaví na nohy. Pak se dotkne jeho obličeje a zděšeně vykřikne, že to není možné. Znechuceně si uvědomí, že Angel má stále duši. Darla se rozčílí - chtěla ho zabít, ale pak se jí celý oddal, tak jak je možné, že nepřišel o duši. Oba sedí na posteli a Darla tomu nerozumí. Snaží se Angela opět svést, ale Angel vstane a řekne jí, že to s ní sice bylo dokonalé... ale ne štěstí, nýbrž zoufalství. Jak tak spolu mluví, Angel si vzpomene na vzkaz, který mu nechala na záznamníku Kate (epizoda Reprise). Darla se cítí ponížená a zhrzená a pokusí se Angela zabít. Angel odchází a nařídí jí, ať se obleče a odejde, protože pokud by ji viděl znovu, musel by ji zabít.

Angel dorazí do Katina bytu a vyrazí dveře. Najde ji ležet v bezvědomí, ale podaří se mu ji probrat. Kate mu poděkuje za záchranu, ale pak ho vyhodí. Když se domů vrátí Lindsey, najde u sebe Darlu. Říká jí, že jí volal, ale že ona neodpovídala. Chce, aby Darla šla raději dál od okna, protože je to pro ni nebezpečné. Pak si všimne, že Darla v ruce třímá prsten Backnil. Darla řekne, že prsten nefunguje a Lindsey odpoví, že je pochopitelné, že nefunguje, protože čarovný rituál provedli až potom, co Angel prsten ukradl. Darla poznamená, že ten prsten dostala jako úplatu. Lindsey chce vysvětlit, co to má znamenat. Darla se ho ptá, jestli chce opravdu slyšet detaily. Lindsey odpoví, že ano.

Angel jde do baru, aby navštívil démona, který umí číst z lidské mysli. Démon mu říká, že nejspíš prodělal "okamžik prozření". Angel ale neví, jak má vše vrátit zpět, ale démon odvětí, že musí jít kupředu. Angel si není jistý, zda může. Démon mu také poví, že právníci byli odsouzeni k smrti a že "Síly" chtěly jen Angela udržet dostatečně daleko od toho všeho, jenže Angel je ignoroval. Angel se ptá, co "Síly" chtějí, aby udělal teď, ale démon odpoví, že on není jeho spojení se "Sílami", že tohle "spojení" přece přerušil, když propustil Cordy, Wesleyho a Gunna. Angel si uvědomí, že se s nimi musí usmířit.

Cordelie dorazí do residence Sharpových (v epizodě Reprise jí paní Sharpová volala, ať si přijde pro výplatu). Cordelie najde dveře otevřené a když vejde, najde tam mrtvá těla celé rodiny. Najednou má vizi, ve které ji samotnou napadne démon. Chystá se k odchodu a démon ji opravdu napadne. Když se probere, uvědomí si, že se stala zajatcem démona Skilosh, před kterým zachránili tu malou holčičku. Démon chce, aby Cordelie spolu s ostatními zaplatila za to, co provedli. Objeví se tam další dva démoni. Už našli Wesleyho a hledají Gunna. Wesley je doma a cítí něčí přítomnost. V kolečkovém křesle se přemístí do komory, kde si vezme zbraň a nějaké náboje (je to pro něj velice obtížné, protože je má až v horní polici). Ve dveřích se objeví Angel, ale nemůže vejít, dokud jej Wesley nepozve dál. Wesley váhá, pořád se Angela zlobí, ale když tam vpadnou démoni Skilosh, pozve ho okamžitě dál. Angel s démony začne bojovat a Wesley mu poradí, že je musí rozsekat na kousky. Dohromady se jim podaří démony zneškodnit. Wesley je šťastný, že Angela vidí, ale zároveň se na něj nepřestává zlobit.

Lindsey a Darla sedí mlčky na pohovce, jsou od sebe tak daleko, jak jen je to možné. Wesley a Angel jedou společně do kanceláře. Nemůžou Cordelii sehnat na telefonu. Angel říká, že se u Cordelie stavil už předtím a že u sebe nebyla. Baví se spolu poněkud "nejistě" a Angel stále není schopný vysvětlit, co se mu vlastně přihodilo. Má ale radost, když se od Wesleyho dozví, že se kancelář stále jmenuje "Angel Investigations", ale pak mu Wesley do tváře vmete, že se chystají název změnit. Potom mu poví o démonovi Skilosh. Angel se snaží dát najevo, že oceňuje to, co Wesley dělá a udělal. Wesley mu za jeho kompliment poděkuje. Skilosh řekne Cordelii, že dva z jeho "kmenu" byli zabiti. Démoni se rozhodnou, že Cordelii "nakazí".

Wesley a Angel jsou v kanceláři. Wesley sedí ve svém kolečkovém křesle a hledí z okna. Podotkne, že kolem stále rychle jezdí nějaká dodávka. Angel poznamená, že je Cordy možná někde venku, na rande nebo s přáteli. Wesley odpoví, že Cordelii pořádně nezná - hodně se změnila a už není tak lehkomyslná jako dřív. Taky si neodpustí mu říct, že Angel mohl její vize klidně ignorovat, ale Cordelie ne a proto, že je taková jaká je, se cítila zavázaná, že s tím musí něco udělat a nenechat to jen tak být. Oba se shodnou na tom, že ji musí okamžitě najít. Angel cítí, že se k nim někdo blíží. Zhasnou světla a dovnitř vejde překvapený Gunn. Wesley je rád, že ho vidí a Gunn doufá, že si Wesley nemyslel, že by je opustil stejně tak jako Angel. Wesley si s Gunnem chvíli povídá a pak Gunnovi vysvětlí, co se stalo u něj doma. Gunn podotkne, že by se mohli podívat do jejího zápisníku a snad tak něco zjistí. Najdou Cordeliiny poznámky ohledně schůzky s paní Sharpovou a rozhodnou se, že tam hned zajdou.

Cordelie se probere a zjistí, že má třetí oko a cítí, že v ní démon roste. Angel řídí a vypadá, že stále něco sleduje ve zpětném zrcátku. Gunn nechce stále akceptovat Angelovo "prozření" a pochybuje o jeho změně. Do Angelova kabrioletu skočí náhle jeden Skilosh, ale Gunnovi se podaří ho vykopnout. Pak se objeví tři démoni naráz a Angel zastaví auto. Vystoupí z auta a řekne ostatním, ať jednou na pomoc Cordelii a až se s démony vypořádá, dorazí za nimi. Gunn s Wesleym tedy odjedou. Angel se postaví se k démonovi čelem, ale ten najednou začne prchat. Angel se otočí a je sražen dodávkou. V ní sedí Lindsey. Lindsey zacouvá a opět do něj narazí. Gunn už je spolu s Wesleym v domě, kde najdou Cordelii i s jejím démoním "já". Angel se pořád nemůže Lindseyho zbavit. Wesley a Gunn rozhodnou, že nemohou čekat na Angela a že musí jednat hned. Lindsey vystoupí z auta a začne ležícího Angela mlátit kladivem. Dožaduje se, aby mu Angel podrobně řekl, co se stalo mezi ním a Darlou. Angel odmítá odpovědět. Lindsey jde do auta pro kolík, ale Angel se zvedne a zastaví ho. Srazí Lindseyho k zemi a omluví se mu za to, co se stalo. Za to, že ho Darla nikdy nebude milovat a za to, že ho nedokázal ochránit. Jak se Lindsey snaží sebrat ze země kolík, Angel mu "utrhne" jeho umělou ruku a rozbije ji o zem. Pak Lindseyho "uzemní" a odjede s dodávkou. Wesley a Gunn jsou polapeni démony a ti je hodlají také nakazit. Angel najede dodávkou přímo do domu. Mezitím co Angel bojuje s démony, Gunn a Wesley se vyprostí a pomohou i Cordelii. Démoni jsou poraženi a Angel se Cordelii zeptá, jestli je v pořádku. Cordelie odpoví, že ne, že velice zranil její city.

Další den ráno najde Lindsey svou dodávku a na přiloženém lístečku vzkaz "Díky". Vrátí se domů a zjistí, že Darla odešla. Kate a Angel si spolu povídají a Kate mu děkuje za to, že ji zachránil. Angel se jí svěří, že si uvědomil, že každá malá pomoc a laskavost je velice důležitá. Nebude už dál cítit potřebu bojovat kvůli ničemu - ani spasení nebo pomstě. Cítí teď jen potřebu pomáhat lidem, kteří trpí. Kate si myslí, že je nad nimi ještě nějaká "Vyšší moc", která je sleduje, protože ona ho nikdy nepozvala dovnitř a Angel i přesto vtrhl do jejího bytu, aby ji zachránil.

Angel dorazí do kanceláře a omlouvá se. Říká, že chce pro partu pracovat, protože si myslí, že může pomoct. Zároveň připouští, že si bude muset jejich důvěru postupně získat. Když Cordelie řekne "ne", Gunn a Wesley se na ni tázavě podávají, ale Cordelie má vizi. Pak si uvědomí, že neupadla na zem jen proto, že Angel rychle přiskočil a zabránil tomu. Cordelie podotkne, že by Angel možná mohl řídit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters