2x18 Dead end

6. září 2009 v 20:46 | Dyki |  Druhá série


Základní údaje
český název: Slepá ulička
číslo epizody: 40
premiéra: 24. dubna, 2001
napsal: David Greenwalt
režíroval: James A. Contner
dále hrají:
Andy Hallett (Lorne)
Gerry Becker (Nathan Reed)
Michael Dempsey (Irv Kraigle)
Christian Kane (Lindsey McDonald)
Stephanie Romanov (Lilah Morgan)
Mik Scriba (sociální prokurátor)


Popis epizody
Lindsey se ráno probudí a jde do koupelny, kde se oholí, vyčistí zuby, atd. Je to pro něj trochu komplikované, protože má jen jednu ruku. Nasadí si kravatu (už má předem zavázaný uzel) a podívá se do komory na opřenou kytaru, na kterou si už dlouho nezahrál. Vidíme běžnou čtyřčlennou rodinu při snídani. Snídaně proběhne naprosto normálně, žena s dětmi jde napřed do auta. Muž se ještě zdrží v kuchyni, čte si noviny. Najednou vezme nůž a bodne se do oka. Střih na Cordelii, která má právě vizi této události, spadne na zem a pláče.

Koná se schůze Wolfram & Hart. Proběhne diskuse týkající se právního sporu a různých dalších řešení a pak je Lindseymu a Lilah položena otázka týkající se současného stavu Angela. Podle Lindseyho je jednou zlý, pak zase dobrý... ale Lilah vysvětlí, že je opět zpátky "starý" Angel i se svou partou. Lindsey a Lilah mají ve čtvrtek schůzku s CFO z Lycoru. Šéf jim poté oznámí, že jejich divize bude v pátek opět zhodnocena. Lilah cítí, že ji Lindsey zrazuje. Nathan (šéf) si zavolá Lindseyho do kanceláře. Chválí Lindseyho za jeho dnešní dobré návrhy, ale říká, že jeho postoj k Angelovi je neprofesionální. Řekne, že mu sjednal schůzku a kvůli ní Lindseymu uvolnil celý den.

Cordelie se snaží přijít na kloub své vizi, ale marně. Gunn dostal za úkol obvolat nemocnice, Wesley jde prohlédnout márnice a Angel má v plánu vyslechnout nějaké démony. Lindseyho schůzka je na jedné z klinik, která Wolfram & Hart poskytuje zdravotní péči, a to i velmi neobvyklou - Lindseymu mají v plánu dát náhradní ruku. Vidíme celou operaci a v nejdůležitější části operace chirurg vyvolá Pockla démona, který použije svou moc na Lindseyho ruku - ta sroste k jeho tělu tak, jako by k němu patřila už odjakživa. Gunn nemá s nemocnicemi moc štěstí, nedozví se nic potřebného. Dorazí Angel a když se Gunna ptá, jak je na tom Cordy, Gunn mu poví, že Cordelie celý den šíleně uklízí. Objeví se i Wesley, ale stejně jako ostatní, nic nezjistil. Potřebují si s Cordelií promluvit. Angel říká, že by to měl udělat Wesley, ale ten to nechá na Angelovi. Cordelii je jasné o co jde. Svěří se mu, že to pořád moc bolí a Angel se jí zeptá, jestli by se opět nemohla podívat "do sebe", aby se dověděli něco nového, ale Cordy mu řekne, že nic jiného celý den nedělá. Na jeho žádost to Cordelie zkusí ještě jednou. Vidí školní brašnu z Delanceyské školy. Opět začne plakat a Angel jí řekne, ať si odpočine.

Další den se Lindsey vzbudí, opakuje svou ranní hygienu, ale s tím rozdílem, že už má obě ruce - a zdravé. Vezme svou kytaru a začne hrát. Jde na schůzku se zástupcem Lycor CFO - Irvem. Lilah vidí jeho novou ruku a dojde jí, že si Wolfram & Hartvybrali jeho. Lindsey má pro Irva řešení a ten ho za ně pochválí. Lindsey si ale stále čmárá svou novou rukou na papír. Ruka nepřestává psát "zabij, zabij, zabij…". Lindsey raději ze schůze odejde. Pak se doma snaží napodobit to "automatické" psaní, ale nejde mu to. Podívá se na svou ruku s otázkou "Kdo jsi?".

Dorazí donáška jídla, kterou Angel objednal. Zaplatí a položí na stůl krůtí, šunkové, hovězí a vegetariánské sendviče. K tomu ještě polévku a salát. Cordelie se ptá, proč to všechno objednal a Angel jí vysvětlí, že už zapomněl, co má ráda. Cordy nechápe, proč se jí tedy předtím nezeptal a Angel říká, že byla rozčílená, když se jí každý ptal, jestli něco nechce, a tak se raději neptal a objednal co se dalo. Cordy mu řekne, že ho má ráda a Angel se na ni usměje. Cordy mu poradí, že by to měl dělat častěji. Angel nechápe co, ptá jestli má na mysli to, že jí koupil jídlo, ale Cordelie mu vysvětlí, že myslela jeho úsměv. Pak se Cordy na krátko vrátí její vize. Uvědomí si, že předtím, než si muž vrazil nůž do oka, byl ze svého oka "šťastný" - jako by bylo nové, nebo co. Přijede Wesley s Gunnem - našli toho muže a ví, kde bydlel. Dům je ale už prázdný a naprosto uklizený. Dostali se do slepé uličky. Angelovi dojde, že bude muset jít do baru a zpívat. Ostatní se zhrozí.

Ale když dorazí do baru, objeví tam zpívajícího Lindseyho. Démon jim prozradí, že sem Lindsey chodil pořád, dokud nepřišel o ruku, ale teď má novou. Lindsey zpívá moc hezky a každý kromě Angela to uzná. Když skončí, ptá se Lindsey démona na svou "bláznivou a posedlou" ruku, ale démon ho pošle za Angelem. Angel zesměšňuje jeho zpěv, ale Cordy ho zarazí a spolu s Gunnem a Wesleym jeho výkon pochválí. Lindsey nemůže uvěřit tomu, že musí spolupracovat s Angelem. Lindsey odchází, ale ještě pohrozí Angelovi, že pokud ho potká venku, zabije ho. Démon říká, že zášť je odporná vlastnost a že doufá, že ta Angelova už je pryč, protože Lindsey je klíčem k vyřešení jeho problému. Gunn se ptá, jestli ho budou sledovat, ale Angel mu připomene, co Cordelie říkala o oku toho muže a Lindsey má teď také "novou" ruku. Potřebují něco zjistit o těch transplantátech. Zvedne Lindseyho sklenici, na které jsou otisky jeho nové ruky - díky nim zjistí, komu ta ruka předtím patřila. Lindsey vtrhne do Nathanovi kanceláře a prohledává jeho spisy a složky. Prohlíží dokumenty o Lilah a také o klinice. Angel už přišel na to, čí ta ruka byla - třicetiletého bělocha jménem Bradley Scott, který byl ve vězení za zpronevěru. Angel nechce říct, odkud tyto informace má, ale nakonec přizná, že si najal soukromého detektiva. Wesley a Gunn jsou naštvaní a Cordelie zjistí, že předtím, než šel Bradley do vězení, pracoval pro Wolfram & Hart. Svému kurátorovi se ohlásil pouze jednou a pak zmizel. Lindsey opouští Nathanovu kancelář a vidí Lilah, jak prochází dokumenty ve skladu.

Lindsey jde navštívit kurátora a říká, že chce vědět, kde se nachází zbylé části těla. Vysvětluje, že pracuje pro Wolfram & Hart. Muž se ho zeptá na kód, ale ten Lindsey nezná. Muž ho napadne a srazí jej k zemi. Namíří na Lindseyho zbraň a položí mu otázku. Najednou něco prolétne zvenku dovnitř a my venku vidíme Angela. Muž dovleče Lindseyho k oknu a vykloní ho ven s výhružkou, že ho zabije. Angel obtočí kolem mužova krku smyčku. Lindsey se uvolní a vezme zbraň. Je na Angela naštvaný, protože se do všeho plete. Oba se začnou dohadovat. Angel se zeptá na Bradleyho a řekne Lindseymu, čí ruku teď má. Muž ale nechce promluvit. Říká, že ho klidně mohou zabít, protože Wolfram & Hart by mu udělalo něco horšího. Angel nasadí upíří obličej a vysvětluje, proč by ho zabíjel, když se z něj může další měsíc krmit. Muž nakonec prozradí, že vezl Bradleyho na nějakou adresu, ale sám neví, co se tam stalo.

Gunn a Wesley pokukují otevřenými dveřmi na zjevně se trápící Cordelii. Dojde jim, že stavy, které má Cordelie vždy potom, co prodělá nějakou vizi, jsou stále horší a trvají čím dál tím déle. Wesley podotkne, že své vize dostala od Doyla, který byl polovičním démonem. Není si jistý, jestli člověk může takovou bolest unést. Mluví o událostech (epizoda To Shanshu in L.A.), kdy Cordelie prodělala strašně moc vizí a málem z toho zešílela. Pak Gunn a Wesley slyší, že si Cordelie mluví sama se sebou a začnou si myslet, že se Cordy zbláznila. Vrazí dovnitř, ale Cordelie má na telefonu Angela. Ten je spolu s Lindseym v autě. Angel poví Lindseymu o muži, který sám sebe bodl do oka. Ptá se ho, jestli jeho ruka není něčím zvláštní a všimne si, že Lindsey nevypadá moc šťastně. Pochopí, že to pro něj muselo být hrozné ztratit Darlu. Konečně zaparkují, Angel vytáhne muže z kufru, který potvrdí, že cestovní kancelář, u které stojí, je to místo, kam vezl Bradleyho. Angel hodí sekyrou a rozbije tak okno. Spolu s Lindseym vtrhnou dovnitř, bojují a nakonec ochranku odrovnají.

Najdou padací dveře a sejdou po schodech dolů. Tam se nachází lidé v různých stádiích "rozebrání", jsou umístěni v obrovských "nádobách". Místnost byla požehnána démonem Pockla, kteří jsou, jak Angel říká, léčitelé a ranhojiči. Angel poznamená, že je tam i Bradley Scott a chybí mu ruka. Lindsey si uvědomí, že ho zná. Začínali spolu v podatelně Wolfram & Hart. Brad ho požádá, aby ho zabil. Lindsey se ptá Angela, co má udělat, ale ten jen řekne, že je to jeho rozhodnutí. Lindsey vypne proud a Bradleyho zabije. Angel uvolní lidi, kteří jsou stále v pořádku a zdraví. Lindsey místnost poničí a pak mu Angel řekne, ať jde pomoci lidem v prvním patře. Sám mezitím otevře nějaké kanystry s kyslíkem a v horním patře pak odhodí na zem hořící papír. Když odcházejí, budova vyletí do vzduchu.

V kanceláři, Cordelie se už cítí lépe, jen přizná, že si vize začínají brát svou "daň". Ve Wolfram & Hart probíhá zhodnocení divize, je zřejmé, že si firma zvolí Lindseyho. Lilah (je opravdu na dně) otevře svou kabelku, aby vytáhla zbraň, ale Lindsey ji zastaví. Říká, že neměla to, co oni potřebovali - "zlou ruku". Vstane a chodí po místnosti, vypráví o své "zlé" ruce - nikdy neví, co udělá. Nathan zavolá ochranku, ale Lindsey muže srazí k zemi, sebere mu zbraň a postřelí ho do nohy. Pak ještě párkrát střelí do vybavení a nábytku a řekne, že si cení toho, že vybrali jeho, ale že on by si vybral Lilah - pracuje totiž velmi tvrdě a ví na ně spoustu věcí - o Ronnieho manipulacích s akciemi a podobně. A že pokud by se Lilah něco stalo, všechny tyto dokumenty by se dostaly k senior partnerům - a ti by ji snědli za živa. On je pro ně nespolehlivý, má zlou ruku. A je znuděný. Odchází. Lindsey vychází ven a dotkne se Lilah svou rukou. Nathan se tedy opraví, povýší Lilah a požádá, aby někdo zavolal sanitku.

Lindsey odnáší své věci do dodávky. Objeví se tam Angel a přizná se, že se mu ta dodávka líbí - je to model z roku 1956, kdy si lidé mysleli, že budoucnost bude spojená s roboty a auty létajícími vzduchem. Lindsey se na něj usměje. Angel mu poradí, aby se už nevracel a Lindsey odpoví, že to v plánu rozhodně nemá. Pak zvážní a řekne Angelovi, aby nenechal Wolfram & Hart hrát podle jejich pravidel, ale hrál svou hru. To je klíč k tomu, aby je porazil. Angel ho varuje, aby jel pomalu, že je venku spousta policistů, a tak Lindsey nasedne a odjíždí. Vidíme, že má na zadní straně dodávky obrovskou ceduli s poněkud nevybíravým nápisem "policajti **** ". Angel sleduje, jak Lindsey odjíždí a usmívá se.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters