3x10 Dad

12. září 2009 v 11:24 | Dyki |  Třetí série


Základní údaje
český název: Táta
číslo epizody: 54
premiéra: 10. prosince, 2001
napsal: David H. Goodman
režíroval: Fred Keller
v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
Charisma Carpenter (Cordelie)
Alexis Denisof (Wesley)
J. August Richards (Gunn)
dále hrají:
Julie Benz (Darla)
Keith Szarabajka (Holtz)
John Rubenstein (Linwood)
Andy Hallet (Lorne)
Daniel Dae Kim (Gavin Parks)
Stephanie Romanov (Lilah Morgan)
Laurel Holloman (Justine)


Popis epizody
Parta vchází do hotelové haly a vidí, že po komandu, Holtzovi a Angelovi, jak odpálili bombu, zůstal v hale pěkný chaos. Dorazí Lorne. Od té chvíle, co jeho klub zničili podruhé, se rozhodl, že raději zůstane s nimi. Angel chová miminko a nechce ho nikomu půjčit, až když ho Lorne požádá. Děťátko má na tváři menší škrábanec, ale Angel nechce nechat Cordelii, aby mu to ošetřila mastí, ale když se do toho pustí sám, dítě začne plakat. Náhle je napadne démon. Wesley ho zabije. Dojde jim, že to nebyl konec - Angelův syn je jen část toho proroctví a přijdou další, kteří ho budou chtít unést. Gunn podotkne, že potřebují plán. Angel vydá zvuk, něco jako "ah-ha" a všichni se na něj otočí. Říká, že na to přišel. Musí mu vyměnit plenku.

Angel přebaluje miminko na Wesleyho stole, vejde Wesley a podotkne, že až bude mít Angel příště sex na jeho stole, nebude se vůbec divit, že tam potom bude ležet jeho dítě. Angel se ohradí, že to přece tenkrát (epizoda 3x4 - Užívej noci) nebyl "on", ale "ten" co si vzal jeho tělo. Pak přiloží miminku na uši dlaně a hlas maximálně ztiší a požádá Wesleyho, aby před miminkem nemluvil o "SEXU". Angel ještě chvíli zápasí s plenkou, vysvětluje, že umí vyměnit plenku, tedy resp.ty starší se spínacími špendlíky, ale ne tyhle s "ultramoderním zapínáním". Pak sepisují seznam nepřátel. Mají jich tam hrozně moc. Dítě začne plakat a Angel se ho snaží nakrmit (Angel se snaží dítě přimět tak, že mu předvádí, jak sám pije z láhve a dělá legrační grimasy). Ovšem ani to nezabere. Cordelie a Gunn mu nabídnou pomoc, ale Angel odmítne. Pak říká, že mají seznam a tak budou muset ty, co jsou na seznamu zlikvidovat (tohle slovo má v angličtině hodně významů) a tak Fred řekne, že to může udělat a začne gumovat seznam, ale když ji Cordy zarazí, pochopí, že měl Angel na mysli spíše "odstranění" ve smyslu zabití než "vygumování".

Holtz a Sahjhan spolu diskutují, Holtz je rozčílený, že mu nebylo řečeno, že je Darla těhotná. Že raději zabila sebe, aby zachránila to dítě, ale vlastně jim to zjednodušila a Angelova smrt bude o to víc bolestnější. Sahjhan říká, že už Holtz jen Angela probodne kolíkem a je hotov. Kolem nich se pořád motají Sahjhanovi nohsledi a Holtz se jich chce zbavit, ale Sahjhan je proti. Najednou jeden nohsled zemře a pak začnou odpadávat další. Když se Sahjhan ptá, co se stalo, Holtz vysvětlí, že jim otrávil pití. Holtz chce použít počítač, aby našel nekrology. Mezitím Cordelie objeví tři webové stránky, které nabízejí za dítě peníze. Angel požádá Fred, aby pomohla Cordy s prohlížením stránek a sám se stále snaží miminko přimět, aby se napilo z láhve, ukazuje mu plyšového medvídka a pak se dokonce sám mléka napije a dělá, jak mu strašně chutná, ale "nenápadně" otočí hlavu, ušklíbne se a mléko vyplivne.

Dorazí Lorne a říká, že fúrie provedly ochranné kouzlo, které teď chrání hotel. Nikdo se nedostane dovnitř ani ven. Z hotelu vede jen jeden nouzový východ stokou a ten je na heslo (v jazyce Pylean je to slovo "ježek"). Cordelie oznamuje, že ho budou muset použít, protože miminko musejí vzít k doktorovi. Angel se zhrozí, jestli se jim zdá, že je dítě nemocné, ale Cordelie vysvětlí, že musí jít na novorozeneckou prohlídku. Musí dostat injekci a udělají mu PKU test. Pak se Angela zeptá, jestli bude chtít obřízku a dítě začne plakat. Lorne se ptá, jestli tady mají fluorescenční zářivky, protože slyší bzučení. Angel pošle Gunna, aby sehnal nějaké zbraně. Pak se zeptá ostatních, jak jsou na tom s internetem a oni odpoví, že se snaží, ale že to jde pomalu a Angel lehce zvýší hlas, ať se snaží víc. Wesley na něj nechápavě pohlédne a Angel se dívá na miminko a vysvětluje, že slíbil jeho matce, že na něj nikdo nevztáhne ruku.

Linwood je všechny sleduje na monitoru (Gavin v hotelu nainstaloval skryté kamery). Nechápe, jak se dítě mohlo narodit, když věštba říkala, že nebude "žádné narození jen smrt". Lilah podotkne, že žádné narození nenastalo - Darla sama sebe proměnila v prach a dítě tam zůstalo. Linwood nařídí Lilah, aby vypátrala Holtze. Mezitím se Angel snaží utišit dítě. Zkouší medvídka a když nic nezabírá, začne mu zpívat ukolébavku. Vejde Lorne a zkouší taky zpívat. Nezabírá to. Angel je zoufalý. Myslí si, že je hrozný otec, protože nedokáže přimět dítě, aby neplakalo. Lorne říká, že dítě jen cítí jeho úzkost, strach a stres už od svého narození, a proto se tak samozřejmě cítí taky, je s Angelem spojeno. Lorne odejde a Angel se snaží uklidnit. Dělá na miminko legrační a přitroublé obličeje a hloupé zvuky. Dítě stále pláče. Angel zkouší zase jiné grimasy. Dítě nepřestává plakat. Pak Angel nasadí upíří obličej, dítě ztichne a oči se mu rozzáří! Na Angelově upířím obličeji se objeví spokojený a šťastný úsměv "To je můj malý chlapeček, tohle se ti líbí?" a dál vydává směšné zvuky.

Lilah probírá složky a záznamy a snaží se najít něco o Holtzovi. Úřednice ji na požádání vydá tlustou knihu, která podle ní obsahuje všechno "od Angela až po dítě". Lilah se jí ptá, jak o tom ví a žena odpoví, že je to její práce. Pak Lilah vyvede z omylu - ta tlustá
kniha je pouze seznamem všech spisů o Angelovi. Všechny dokumenty o něm zabírají celkem 35 skříní. Holtz sleduje nějakou ženu. Žena se k němu postaví čelem, ví, že ji sleduje. Dozvídáme se, že její jméno je Justine a její dvojče bylo zabito, patrně upírem. Ona od té doby ve dne spí a v noci zabíjí upíry, ale s Holtzem nechce mít nic společného a odejde.

Je ráno a Angel schází ze schodů s miminkem v náručí. Celou noc byl vzhůru a pozoroval ho. Říká, že si myslí, že mu je chlapeček podobný. Cordelie se usměje, prý že je to jeho přesná miniatura. Řekne mu, ať si jde zdřímnout, že ho pohlídají, ale Angel odpoví, že bude spát, až bude vědět, že je chlapec v bezpečí. Cordelie chce, aby jí a všem ostatním důvěřoval, ale on nechce. Říká, že on je jediný z rodiny, koho dítě má. Cordelie ho vytáhne ven na sluneční světlo a ptá se ho, co bude dělat, až bude jeho syn potřebovat do nemocnice ve dne. Říká, že ani "normální" rodič nemůže udělat pro své dítě všechno sám. Angel svou rukou pohne o kousek dál na světlo a ihned se z ní začne kouřit. Angel říká, že i v pravé poledne, v ten nejslunnější den, vezme svého syna do nemocnice. Cordelie mu ruku odtáhne ze slunečního světla a vezme ho dovnitř. Lorne sejde ze schodů a ptá se, jestli to, co cítí je slanina, nebo jestli "někdo usnul s roztaženými závěsy" a
pak Angelovi řekne, že jediné bezpečné místo pro ně bude v pokoji správce. Lehce se dotkne Angelova ramene (při pozorném pohledu je vidět, že Angelovi strčí nějaký lísteček do klopy). Angel mu poděkuje za tip. Gunn hlásí, že úkol splnil a varuje, že venku číhají skupinky. Kult upírů, další gang a ještě skupina Lilliad démonů. Tito démoni mají magickou moc, kterou mohou zrušit ochranné kouzlo kolem hotelu. Jejich moc je spojená s lunárním cyklem a tak čekají na soumrak. Dnes je úplněk.

Lilah strávila 14 hodin probíráním se v záznamech. Snaží se vzpomenout si na jméno, jakým Angel oslovil Holtze (epizoda 3x9 - Ukolébavka). Když ho řekne, úřednice jméno pozná a dá jí o něm spis. Lilah objeví, že úřednice ví všechno, co je v každém záznamu. Úřednice jí popíše, jak Holtz nenávidí Angela a také to, že záhadně zmizel. Lilah dojde, že Holtz je jednoduše pomstychtivý "stroj". Na hřbitově Justine bojuje s upírem. Objeví se tam Holtz. Pomůže jí ho zabít. Říká, že jí chce v zabíjení upírů pomáhat. Justine jde za ním.

V hotelu už se démoni Lilliad snaží porušit bariéru, aby se mohli dostat do hotelu. Upíři a zbytek útočníků začnou bojovat o to, kdo dostane dítě. Angel říká, že musí s dítětem odejít. Chce, aby tam ostatní zůstali. Doufá, že on s miminkem bude už několik mil pryč, než se upíři a spol dozví, že unikl. Všichni se na něj zlobí, že jen prachsprostě utíká. Fred na něj ještě volá, ať je nenechává samotné, ale Angel se ani neotočí a spolu s dítětem utíká pryč. Linwood spolu s ostatními sleduje na obrazovce, jak Angel míří ke stoce. Říká, že to jim dává šanci napadnout ostatní, kteří hledají dítě. Dítě je neobyčejné a až vyroste mohlo by je všechny dostat. To nesmějí připustit. Gavin říká, že dítě dostanou. Ať živé nebo mrtvé. Lilah říká, že to nesmí. Potřebují dítě živé, aby ho mohly "otevřít" a zkoumat. Spojí se se svým komandem, aby pronásledovali Angela. Lilliad démoni vrazí dovnitř. Wesley a Gunn si sebe představují jako hrdiny filmů (Rio Bravo a Assault on Precinct 13). Démoni a upíři stále bojují mezi sebou. Angel se dostane do svého auta, komando ho sleduje a pak pronásleduje. Pár démonů se dostane do hotelu. Wesley na ně použije plamenomet. Pak jim dojde, že to byl jen trik a že Angel je s dítětem dávno pryč a tak zbylí upíři a démoni sledují Angela a komando.

Zatímco Angel ujíždí autem, mluví k miminku. Míří k opuštěnému dolu. Vystoupí z auta a s miminkem v náručí utíká. Démoni a komando Angela pronásledují a zároveň bojují mezi sebou. Když ho dostihnou, chtějí aby jim vydal dítě, Angel po nich zabalené miminko hodí a rychle ujíždí autem. Když jeden upír rozbalí přikrývku, leží v ní jen plyšový medvídek a v něm je umístěná bomba. Pak bomba vybouchne a všechny zabije. Parta mezitím vzala dítě do nemocnice na vyšetření.

Linwood na monitoru sleduje, co se děje v hotelu. Všimne si, jak Lorne dal Angelovy do kapsy vzkaz. Pak jim všem dojde, že celý ten rozhovor a pak hádka, bylo jen sehrané. Linwood cítí, že Angel "oslabil" celou skupinu a to bude jejich plus. Pak se ptá Lilah na Holtze. Říká, že o něm musí zjistit mnohem víc. Spustí se alarm a vejde Angel. Pořeže Linwoodovi obličej. Říká, že jeho syn má na obličeji řeznou ránu a tak ji teď má i on a cokoliv se stane jeho synovi, udělá Angel i jemu a v mnohem horší podobě. Říká, že Linwood je teď jeho synovi kmotrem a aby začal šetřit na univerzitu, jelikož jeho srdce tíhne k Notre Damu. Pak odejde.

V nemocnici doktor říká, že je dítě v pořádku. Dorazí Angel a prohlásí, že dítě se bude jmenovat Connor. Doktor ho osloví "Pane Angele" a Fred mu pak prozradí, že si museli vymyslet nějaké jméno a tak do formuláře napsaly pan Geraldo Angel. Wesley se ho ptá, proč nezvážil jméno "Wesley", ostatní se zhrozí "Jen to ne!" Pak se Fred ptá, jestli po nich ještě někdo jde a Angel odpoví, že zatím jsou oni a Connor v bezpečí. Poté všichni odchází.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters