3x12 Provider

12. září 2009 v 11:25 | Dyki |  Třetí série


Základní údaje
český název: Živitel
číslo epizody: 56
premiéra: 21. ledna, 2002
napsal: Scott Murphy
režíroval: Bill Norton
v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
Charisma Carpenter (Cordelie)
Alexis Denisof (Wesley)
J. August Richards (Gunn)
dále hrají:
Andy Hallet (Lorne)
Keith Szarabajka (Holtz)
Laurel Holloman (Justine)
Jeffery Dean Morgan (Sam Ryan)
Eric Bruskotter (Brian)
Sunny Mabrey (Allison)
Tony Pasqualini (Harlan Elster)


Popis epizody
Angel prohledává úkryty a vybírá naspořené peníze (dá dohromady asi $1,83), které dá do prasátka a to potom do sejfu - je to Connorův fond. Fred pracuje na webové stránce, kterou dělá pro "Angel Investigations". Angel chce, aby stránky byly "vkusné". Cordelie ho "donutí" přísahat, že nezapomene na jejich poslání pomáhat bezmocným, když tak pečlivě shání peníze pro Connora. Dorazí Gunn a Wesley a hlásí, že vylepili 6000 letáků s reklamou na jejich agenturu. Fred oznamuje, že je jejich webová stránka v provozu. Všichni se shromáždí kolem počítače a Angel se raduje, že se jim budou "hrnout penízky a on bude moci ošatit, nakrmit a nechat vystudovat svého syna" a tak všichni čekají, až zazvoní telefon (Angel říká, že to nebude trvat dlouho - tohle město je plné lidí, co potřebují pomoc). Záběr na muže, který běží v dešti a pronásledují ho zlověstné stíny (nějaká démonická bytost). Muž narazí na letáček "Angel Investigations", najde telefonní budku a vytočí číslo. Ve sluchátku to zvoní, zvoní, ale když je záběr do hotelu, vidíme, že všichni "hypnotizují" telefon, ale nic se neděje. Nějaký muž zvedne telefon a ozve se "Fabriziova Pizzerie". Fred se zahledí na letáček a zeptá se, jestli je to telefonní číslo správně.

Další den ráno, Wesley se vrací poté, co rozvěsil dalších 6000 nových letáčků. Gunn je v kanceláři a hledí na Fred, jak chová dítě. Wesley ji taky pozoruje. Gunn ji nazve "žhavou mámou". Vejde Angel a Wes se omlouvá za včerejší chybu, Angel říká, že je to v pořádku, ale nesmějí si dovolit žádné další takové chyby, stojí je to peníze a ty jsou teď pro ně největší prioritou. Přijde Lorne a Angel chce, aby zjistil, co chystá Holtz, že je to úkol číslo jedna. Gunn se zarazí a ptá se jak to, když předtím Angel říkal, že na prvním místě je… Angel ho zarazí a vysvětluje, že tyhle dvě priority jsou na prvním místě. Kolem projde Cordelie a Angel dál pokračuje ve vysvětlování: pomáhat bezmocným, najít Holtze a vydělat peníze jsou jejich tři hlavní cíle. Cordelie si všimne, že se na webu "něco děje" a v tom okamžiku se v kanceláří rozezvoní telefon, Wesley ho zvedne, pak začne zvonit další, běží k němu Gunn a když se rozezvoní třetí, Angel se spokojeně usměje se slovy "Máme to v kapse".

Justine sedí, Holtz se prochází kolem ní a promlouvá k ní. Říká, že porušila jeho "rozkazy" - zabila dva upíry, o kterých jí řekl, ať je nechá být. Holtz taky chce, aby mu slíbila, že mu bude "po ruce". Justin se ptá, jestli to má být vtip. Záběr na ruku Justine, kterou jí Holtz "přibil" šroubovákem ke stolu. Prý ho může vytáhnout kdykoliv bude chtít, ale pokud tu bude Justine až se vrátí, můžou si promluvit o jejich partnerství.

Kancelář se hemží lidmi a démony, kteří potřebují pomoc. Lorne se baví s démonem Nahdrah, který mluví zvláštně znějícím jazykem. Pak říká Angelovi, že by si tito démoni rádi promluvili s Wesleym - velice je totiž zaujaly Wesleyho články na webu. Angel hned volá na Wesleyho, ať jde za démony. Gunn mluví s dalším klientem - s ženou, kterou odvede do kanceláře kvůli většímu soukromí. Cordelie říká, že to přestává stíhat (zvedá jeden telefon za druhým) a když jí Angel utěší, že to určitě zvládne. Cordy ho raději požádá, jestli by jí nemohl pomoct a tak jde Angel zvednout další linku. Gunnova klientka říká, že ji pronásleduje její mrtvý expřítel - Brian. Wes, prostřednictvím Lorna, povídá démonům Nahdrah o svém posledním článku. Pak Lorne řekne Wesleymu, že by démoni rádi koupili jeho hlavu. Hned na to se mu Lorne omluví, a vysvětlí si vše s démony. Vyjde najevo, že démoni potřebují Weslyho "hlavu", aby jim pomohl "složit skládačku" pro jejich panovníka, což je pro ně jakýmsi druhem "narozeninové pocty". Fred si všimne vzoru na démoních tunikách a říká, že má co dělat s prvočísly. Démoni jsou naprosto ohromení a utečou. Přijde Gunn a žádá Wesleyho o pomoc. Angel předá Connora Cordelii a jde za svým klientem.

Angel dorazí do kanceláře svého klienta. Klient, Harlan Elster, mu prozradí, že se kousek odsud usadil gang upírů, kteří ale nechtějí krev, ale peníze, a tak z místních podnikatelů ždímají peníze za to, že nebudou "jíst" jejich zaměstnance. Harlan nabídne Angelovi $10,000 za to, když vyhladí jejich doupě. Napíše mu šek na $5000 a zbytek dostane Angel až po zničení hnízda upírů. Angel přijme šek a odejde. Do kanceláře vejde skutečný pan Elster a ptá se toho podvodníka, co dělá v jeho kanceláři. Podvodník, který předtím uzavřel "dohodu" s Angelem, ho srazí k zemi.

Holtz se vrátí a najde Justine stále na stejném místě s rukou přibitou ke stolu šroubovákem. Řekne jí, že chce, aby šla ven a našla lidi se stejným "zájmem" jako mají oni dva. Vytáhne jí z ruky šroubovák a podá jí šátek na ošetření. Justine si šátek kolem ruky omotá a Holtze naštvaně srazí k zemi.

Angel se vrátí do kanceláře, aby ukázal ostatním šek, ale Wes a Gunn jsou pryč. Cordelie mu oznámí, že vyrazili za nějakým případem a že si myslí, že tohle není dobrý nápad - jsou všichni pořád "v terénu". Vejde dost opilý Lorne, který byl od svých informátorů zjišťovat něco o Holtzovi. Lorne říká, že Holtz otrávil "svoje" démony a dělá "nábor" lidských vojáků. Objeví se tam zase Nahdrah démon s tím, že chtějí Fred. Uchvátila je a oni si myslí, že by mohla vyřešit jejich skládačku. Angel si uvědomí, že bude muset s Fred poslat i Lorna jako překladatele a že to nebude levné. Nahdrah otevře kufřík, ve kterém je $50 000. Angel nabídku přijme.

Wesley a Gunn jsou u klientky doma. Blond žena se jim svěřuje, že jí Fred pověděla, že oni dva vzbuzují důvěru a ona s ní plně souhlasí. Pak jim ukáže fotku Briana a říká, že vůbec nechápe, proč se pořád poflakuje okolo ní. Zdlouhavě vypráví o jejich vztahu a je naprosto zřejmé, že Wesley i Gunn dumají nad Fred. Během jejich hovoru se Brian pokusí dostat dovnitř. Bezpochyby je Brian zombie.

Fred a Lorne dorazí na Nahdrahovu jachtu. Nahdrah je vyfotí a pak jim ukáže tu skládačku. Fred na tom hned začne pracovat. Přijde jeden Nahdrah a nabízí jim krekry, na kterých jsou oči a nějaký hmyz. Lorne poděkuje a odmítne s tím, že měl brouky k snídani. Mezitím Angel vejde do doupěte upírů. Dorazí upír a po kratším boji ho Angel zakolíkuje. Pak vejdou další dva. Střih na Angela, jak se vrací do Elsterovy kanceláře. Je tam ale pravý Harlan Elster. Vysvětlí Angelovi, že to byl podfuk a že šek je bezcenný. Ten podvodník byl jeho bývalý zaměstnanec Sam Ryan. Elster vysvětluje, že Ryana vyhodil, protože od smrti svého přítele byl psychicky nevyrovnaný a že ho stále žádal o peníze, aby mohl najmout někoho, kdo by zneškodnil tu bandu upírů, kteří prý údajně hlídali něco cenného. Tohle Angela zaujme.

Fred pokračuje s řešením hádanky, Lorne se necítí zrovna nejlíp (je mu zle z toho pití) a jde se pohlédnout po koupelně. Narazí na Nahdraha, který právě hovoří se svým panovníkem. Mají v úmyslu useknout Fred hlavu a přišít ji k tělu jejich vládce. Lorne ji jde varovat, ale objeví se před ním Nahdrah a srazí ho k zemi. Cordelie se snaží vznášet, ale nejde jí to. Povídá malému Connorovi o svých vizích, o tom jak se stala částečným démonem a taky o tom, jaký je Angel skvělý bojovník.

Ryan vejde do upířího doupěte. Sebere tam nějaké hodinky a Angel, který se tam skrývá, ho popadne za ruku a hodinky mu vytrhne. Ale hodinky jsou jen obyčejné a levné. Patřily Ryanovu mrtvému příteli a on je jen chtěl zpět. Angel je rozčilený - přece nezabil tři upíry jen tak pro nic za nic. Ryan se ale podiví, protože tam prý bylo sedm upírů. Pak uslyší hluk a dojde jim, že další čtyři upíři se vracejí. Cordelie pořád mluví k miminku a najednou má vizi - vidí, jak Nahdrah usekne Fred hlavu.

Allie (Gunnova a Wesleyho klientka) se ptá, jak dlouho to ještě bude trvat - má totiž na večer nějaké plány a Gunn ji ujistí, že dům zabezpečili, ale najednou uslyší zvuk, který jim připomene, že zapomněli zablokovat vikýř v kuchyni. Brian vrazí dovnitř a křičí na Allie. Wesley a Gunn s ním zápasí a pak raději utíkají s Allie do ložnice. Cordelie se nemůže spojit ani s Wesleym, Gunnem ani s Angelem a tak se rozhodne vzít peníze do přístavu, vrátit je a vysvětlit, že to bylo nedorozumění. Mezitím se Wesley a Gunn snaží zabarikádovat dveře do ložnice. Brian se ptá, kdo jsou a oni vysvětlují, že jsou tam proto, aby Allie ochránili. Brian si oddechne, že s ní nemají rande. Allie říká, že to je přesně to, proč se s ním rozešla - "dusil jí". Brian si sedne na gauč a trucuje. Allie vyjde ven a začne mu nadávat. Dozvídáme se, že ho ve skutečnosti zabila, ale on je ochoten jí odpustit, pokud s ním bude zase chodit. Allie souhlasí a je "ruka v rukávě". Wesley se zeptá, jestli bude platit hotově.

Ryan se snaží udržet zavřené dveře před upíry. Angel mu odmítá pomoct, ledaže by mu zaplatil. Nakonec mu pomůže přidržet dveře a ptá se ho na jeho zaměstnání, plat a tak podobně. Naneštěstí, Ryan dluží peníze za auto, platí pronájem za byt a je bez práce a nemá žádný kredit. Střih na Fred, která právě dokončuje skládačku. Nahdrah ji vede za jejich panovníkem, kde Lorne leží svázaný na zemi. Připoutají jí ke křeslu a chystají se na useknutí její hlavy. Dorazí Cordy a snaží se jim vrátit peníze. Lorne to vše překládá a dodá, že jsou obklopeni bojovníky (má na mysli Angela, Gunn a Wesleyho, o kterých si myslí, že čekají venku), ale když se zeptá Cordelie, kde je Angel a zbytek, Cordelie vysvětlí, že vydělávají peníze.

Upíři se chystají vrazit dovnitř. Angel chce odejít, ale Ryan ho žádá, aby zůstal. I když Angel trochu "brblá", že nedostal zaplaceno, tak všechny upíry zneškodní. Odchází pryč a Ryan mu děkuje a říká, že je "borec". Pak si Angel uvědomí, že má vzkaz v hlasové schránce.

Cordelie se snaží nakopnout jednoho Nahdraha do slabin, ale vypadá to, jakoby tam měl něco kovového na ochranu. Cordelie upadne dozadu, skrze nějaké závěsy, ale Wesley a Gunn ji chytnou. Pak začnou s démony bojovat. Fred začne křičet, a tak na vládce démonů hodí kufr s penězi. Kufr mu urazí hlavu, spadne na zem, otevře se a peníze se vysypou ven. Myslí si, že když zabijí jejich vůdce, zničí tak i všechny ostatní Nahdrah démony, ale ti jsou jen ještě víc rozzuření. Angel tam vrazí stropem a s jeho pomocí nakonec všechny démony odrovnají.

Angel se omlouvá Cordelii, měl jí poslechnout. Peníze nejsou zdaleka tak důležité, jako rodina a jejich poslání. Předtím totiž nebyl zvyklý na to, že je na něm závislí další život. Cordy ale říká, že se démoni pokoušeli useknout Fred hlavu, tak si zaslouží každý haléř. A tak parta popadne $50 000. Později v hotelu, Angel a Cordelie leží v posteli a malý Connor leží mezi nimi. Cordelie se mu svěří, že by chtěla nějaké peníze použít na koupi lodi. Angel má spíš zájem o studentské spoření pro Connora. Cordelie souhlasí, ale říká, že by si tedy mohli alespoň pronajmout chatu v Aspenu. Angel souhlasí. Povídají si o sněhu, legraci, a společně usnou…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters