3x21 Benediction

12. září 2009 v 11:32 | Dyki |  Třetí série


Základní údaje
český název: Požehnání
číslo epizody: 65
premiéra: 13. května, 2002
napsal: Tim Minear
režíroval: Tim Minear
dále hrají:
Vincent Kartheiser (Conner)
Keith Szarabajka (Holtz)
Stephanie Romanov (Lilah Morgan)
Andy Hallett (Lorne)
Mark Lutz (Groosalugg)
Laurel Holloman (Justine)


Popis epizody
Parta se bojí o Angela, protože nebere mobilní telefon. Chtějí ho vystopovat, ale Angel se v tu chvíli vrací do hotelu a informuje ostatní, že Connora našel a že spolu mluvili. Cordy podotkne, že při pohledu na jeho tvář spíš mluvili rukama. Angel řekne, že většinu z toho mu Connor neudělal a že to není Connor, ale Steven, ale stále je to jeho syn. Fred se ptá, kde je, ale Angel si není jistý. Fred se obává, aby byl v pořádku a Cordy dodá, že je možné, že něco proniklo bránou ještě než portál uzavřeli. Angel řekne, že Connor se o sebe dokáže postarat, ale Fred vyjede, že ho nechává samotného v L.A. Angel si je jistý, že se vrátí, až si uvědomí, co potřebuje. Gunn se zeptá, co to je a dočká se odpovědi od Cordy - otce.

Connor objednává v motelu pokoj pro sebe a svého otce - Holtze. Hodí recepčnímu hromadu zmuchlaných peněz. Je ráno a Connor nese noviny. Je venku před motelem a vidí nějakého muže, jak si bere z automatu balíček sušenek. Přijde k automatu, zmáčkne knoflík a čeká, že něco vypadne… ale nehodil dovnitř peníze, takže čeká marně. Naštve se a s automatem zatřese a dokonce ho zvedne do vzduchu a pustí. Connor vchází do dveří motelového pokoje a vysype na stůl plnou náruč sušenek se slovy, že našel venku velký stroj na jídlo. Vysloví "Tati?", ale Holtz tam není. Ten pak vyjde z koupelny a pochválí Connora, že vše sehnal. Vezme si noviny a Connor kouká z okna. Nelíbí se mu tady - je tu moc lidí. Není to jako jeho domov. Dostane se mu ale od Holtze ujištění, že to nebyl jeho domov, ale jeho vězení. Connor mu řekne, že ho sem Holtz neměl sledovat, ale ten opáčí, jak by nemohl. Connor mu řekne, že by se k němu vrátil, až by zabil Angela. Omluví se, že to ještě neudělal. Zlobí se sám na sebe, že zabil už tolikrát a teď to nedokázal. Holzt mu připomene, že to dělal, aby přežil, ale tohle je jiné a možná ho chtěl vidět, ale Connor se ohradí, že mu Angel zabil jeho rodinu. Holtz mu oznámí, že je ještě hodně věcí, co se musí naučit. Pak pošle Connora opět za Angelem, aby ho poznal a mohl s ním lépe bojovat.

Parta je ve Hyperionu a zkoumají krystal, který přinesl Lorne. Má jim pomoci s magií, která souvisí s otevřením brány na Qour-toth. Vchází Groo a Cordy - Cordy krystal obdivuje, je prý nádherný. Ptá se Gunna, jak je Angelovi. Angel je dole ve svém bytě a cvičí na boxovacím pytli. Cordy jde za ním a Groo jí smutně sleduje. Cordy oznámí Angelovi, že Fred pracuje na tom, jak odhalit, co mohlo ještě proniknout portálem a Angel odvětí, že to je dobře. Cordy se snaží tvářit optimisticky a řekne, že když by měli hodně štěstí, tak by to mohli později najít i zabít. A to by se přece Angelovi líbilo. Ten jen odpoví, že jo, líbilo. Cordy mu řekne, že se na něho jen přišla podívat a ujistí ho, že dělá správnou věc. Odchází, ale Angel jí zarazí otázkou, co když se Connor zpátky už nikdy nevrátí.

Groo je na dvorku před hotelem a kouká do prázdna. Přijde k němu Lorne a ptá se, jestli nemá potíže. Groo je zmatený, protože když Angelovi vzali Connora, tak dělal vše možné, aby ho dostal zpět a teď když je Connor tady, tak nedělá nic. Lorne mu řekne, že někdy to je nejlepší. Groo se jde projít a kdyby se jeho princezna ptala, tak ať jí to řekne. Ale zdůrazní že jen, když se bude ptát.

Angel mluví s Cordy. Přijde mu, že je mu teď Connor vzdálenější než kdy byl. Nikdy si nepřipustil, že ho ztratil a teď, když se ukázal, tak mu to opravdu došlo. Cordy namítne, že je to jen dočasné. Ale Angel říká "Je tolik věcí, co jsem s ním chtěl dělat než…. ty víš." A Cordy odpoví otázkou "Dospěl?", ale Angel si myslí, než ho začal nenávidět. Cordy opáčí, že to není pravda - vždyť ho Connor ani nezná. Přesvědčuje ho, že se Connor vrátí - jsou přece jeho rodina.

Wesley se chystá u stolu jíst jídlo, co si připravil, ale je to moc horké - nalije si tedy víno, když se ozve oznámení o příchodu zprávy na mail na jeho notebooku. Chvíli váhá, jestli jídlo a nebo mail, ale nakonec vstane a jde si přečíst, co mu přišlo. Přišla mu zpráva, že má přijít na Palm Terrace v půl deváté večer a sám.

Fred je v Hyperionu a má u sebe nějaký detektor, který jí má ukázat, kde přesně portál byl. Chodí s ním po hotelu a jako stádo jí následují všichni ostatní. Krouží dokola po hale a všichni chodí stále za ní. Najednou něco zachytí a snaží se najít, kde je to nejsilnější. Je v předklonu a dostane se až ke schodům, na nich stojí Connor. Fred je z toho úplně paf a kouká rozzářeně na něj. Po prohlášení, že to je Angelův syn a pozdravu, se zase schová za ostatní. Connor s Angelem na sebe koukají a nakonec se pozdraví. Connor je rozpačitý a že mu Angel říkal, aby přišel, tak je tady. Angel mu odpoví, že udělal dobře. Angel se otočí na ostatní a představí jim Stevena. Cordy se šťastně usmívá. Angel se ptá, jestli už detektorem zkontrolovali vše a Fred rozzářeně potvrdí, že jo a teď by to měli zkontrolovat i venku. Angel pochopí, že mu chtějí dát prostor, ale je rád a řekne, že je to dobrý nápad. Fred se na Connora usměje a řekne, že bylo moc hezké ho poznat. Gunn jde s Fred, Cordy jde zkontrolovat hovory a vyřídit je a Lorne se vypraví ven, protože prý musí něco zařídit. Angel a Connor proti sobě stojí a udělají stejné gesto, když zkříží ruce na hrudi. Angel neví, co říct a nakonec se zeptá, jestli nemá hlad. Můžou se jít najíst ven. Najednou se objeví znovu Cordy a křičí na Angela, že jsou v baru upíři. Měla vizi o dívce v baru , která je obklopena upíry. Angelovi je jasné, že to musí vyřešit, jinak zemře hodně lidí a zeptá se Connora, jestli nechce jít s ním a pomoci mu.

V klubu je i Wesley - je to místo, kam byl pozvaný, aby přišel sám. A pozvala ho Lilah. Je ráda, že dorazil a drží sklenku s pitím. To ona naaranžovala tu scénu s ženou, Justine, kterou mají přepadnout upíři. Wesley chce odejít, ale Lilah prohlásí, že zmešká tu nejlepší scénu, kde bude smrt. Nazve Justin mrchou, co ho málem zabila a nechala ho na místě skoro zemřít. Wesleymu vše dojde, ale řekne, že ho to nezajímá - tohle není už jeho věc. Lilah se ho zeptá, jestli prostě jen odejde a nebo jí půjde varovat. Wesley váhá. Lilah se usmívá, že o tom Wesley přemýšlí a je ráda - je to přesně to, co potřebovala vědět, proto ho sem pozvala. Teď už může jít. Wesley se trochu diví nad tím, že ho testovala, ale Lilah se chtěla přesvědčit, jestli s Wesleym prostě neplýtvala časem a jestli za to stojí. Otázka je, co bude s Justin, ale vyřeší to Angel a Connorem, kteří se objeví v baru. Ani Wesley ani Lilah nemusí už nic dělat. Angel podá Connorovi kolík. Říká mu, že musí mířit rovnou na srdce a on že to ví - jeho otec ho to naučil. Angel trochu ironicky odpoví, že o tom nepochybuje. Connor nechápe Angela, proč vůbec bojuje s ostatními upíry. Upíři nečekají a zaútočí na Justine a Angel se vrhne na její obranu. Všichni se zapojují do boje. Weslyemu při pohledu na Connora dojde, kdo to je a poví to i Lilah. Stejně téměř ve stejnou chvíli to dojde i Justin a uvědomí si, že kde je Connor, tam bude i Holtz. Dostane se pryč. Boj se přesune ven a tady ještě Connor a Angel zabijí pár upírů. Spolupracují a jde jim to moc dobře. Angel ho chválí, snaží se ho trochu škádlit. Connor mu to pak oplácí a snaží se na tváři i vykouzlit usměv. Nakonec poskakují po ulici a honí se, jako malé děti. Holtz to z povzdálí na parapetu jednoho z domů v uličce sleduje.

Connor je v motelovém pokoji a jí sušenky. Vstoupí Holtz. Connor mu řekne, že se ho Angel zkoušel obalamutit, ale on mu na to neskočí. Holtz mu odsekne, že viděl, jak se tvářil, když s ním byl. Angel se chlubí v hotelu Cordy, jak dobře si Connor při boji vedl a je na něj velmi pyšný. Cordelie řekne, že to viděla a tváří se potěšeně. Poté co odešli, znovu vstoupila do své vize a vše sledovala. A bylo to nádherné je vidět pohromadě. Znamená to, že se její schopnost dostává na úplně jinou úroveň. Holtz vysvětluje Connorovi, co by to znamenalo být na Angelově straně a Connor se musí dozvědět, co je vlastně zač. Chce, aby se vrátil k Angelovi, ale Connor se ptá, proč to dělá - vždyť je jeho otec, ale Holtz prohlásí, že to byla boží vůle, aby on a Angel byli spolu. Connor řekne, že Angel je démon a on chce, aby k němu šel. Holtz mu na to tvrdě odpoví, že on je ale ten bastard, který se z těch dvou démonů narodil.

Fred a Gunn jsou venku před motelem, kde je Connor i s Holtzem. Fred má s sebou zase svůj detektor, který je přivedl až sem. Connor vyjde ven a Gunn s Fred si ho všimnou, Connor přeskočí zábradlí a utíká pryč. Fred si myslí, že on byl ta věc, která se dostala portálem ještě s tou příšerou na zemi a oni po ní pátrali, ale mýlí se. To vyjde najevo ve chvíli, kdy se ve dveřích, ze kterých předtím vyšel Connor, zjeví Holtz.

Lorne je v hotelu a nalévá si drink. Objeví se tam i Connor, vypadá, že není ve své kůži a je nervózní. Lorne se nabídne, že ho zavede za Angelem, je v prvním patře. Connor je ale k Lornovi hrubý a nevychovaný, protože je to démon a on je nemá rád. Lorne se ohradí, že je to asi tak týden, co mu vyměňoval plenky. Vstoupí Cordelie a zkouší ho uklidnit. Ptá se, co se děje. Snaží se mu vysvětlit, že ne všichni démoni jsou zlí, ona má v sobě taky část démona. Connor jí napadne nožem. Ale nepodaří se mu jí ublížit, v tu chvíli se kolem ní objeví jasné bílé světlo. Má to na Connora zklidňující účinky a přivede ho to až k slzám. Cordy šeptá, ať to, co odchází, nechá jít, protože to nepotřebuje. Angel je pozoruje. Všichni si uvědomí, že Connor byl poznamenán atmosférou, která byla na Quortoth a Cordelie ho tím svým "démonstvím" zbavila. Angel řekne Connorovi, že zůstane v hotelu. Connor odsekne Angelovi, že mluví jako jeho otec a potom mluví o tom, co říkal Holtz. Angelovi dojde, že to znamená, že Holtz je tady. V té chvíli doráží Fred a Gunn.

Justine se objeví v motelu a najde tam i Holtze. Angel nařídí Gunnovi a Fred, aby si vzali na starost Connora a sám se vydá hledat Holtze. Musí ho vidět. Cordelie se mu to snaží vymluvit, ale on řekne, že ho nechce zabít. Cordelie mu na to odpoví, že je jí jedno, jestli ho zabije, ale hlavně ať nelže svému synovi. Justin mezitím v motelu nabízí Holtzovi, že pro něj udělá cokoliv. Holtz ví, co chtít. Jeho nenávist, kterou cítil se změnila v lásku ke Stevenovi. Řekne jí, že potřebuje, aby pro něj ještě něco udělala a potom už bude jeho pomsta naplněna.

Gunn a Fred vezmou Connora, aby se podíval na oceán. Mluví o tom, co teď Angel dělá a co bude muset udělat. Myslí si, že jsou od Connora dost daleko, ale on je stejně slyší. Cordy je pořád v hotelu. Myslí si, že se Angel měl vrátit zpět a ne jít hledat Holtze. Někoho uslyší, otočí se - není to Angel, ale Groo. Holtz právě dokončil psaní dopisu pro Stevena, když do pokoje vejde Angel. Angel ho popadne, ale Holtz nemá zájem bojovat. Holtz vidí a cítí, že Angel lituje vraždy jeho dětí a ženy. Angel se znovu omlouvá. A Holtz říká, že bylo špatné vzít mu Connora, ale Angel oponuje, že nešlo o spravedlnost, ale o pomstu. Teď ale podle Holtze bude mít zase Angel Connora zpět a pokaždé, když ho Connor nazve otcem, tak si Angel vzpomene, co udělal jemu a jeho rodině. Dá Angelovi dopis pro Connora a řekne mu, že Connor ho bude hledat, ale nikdy nenajde. Connor běží k motelu a Angel čte dopis, ve kterém se Holtz loučí se svým "synem".

V tmavé uličce je spolu s Holztem i Justin, která mu slíbila poslední laskavost a Holtz jí požádá, aby ho zabila. Justin se brání a nechce to udělat, ale Holtz naléhá. Je to poslední věc, kterou chce. Justin nakonec poslechne a píchne ho do krku nějakou vidlicí, takže to vypadá jak rána od upíra. Connor přibíhá a jediné co vidí, je Holtz ležící v náručí Justin s dvěma ranami na krku. Justin mu potvrdí, že to udělal Angel.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters