4x02 Ground state

13. září 2009 v 10:27 | Dyki |  Čtvrtá série


Základní údaje
český název: Zemský stav
číslo epizody: 68
premiéra: 13. října, 2002
napsal: Mere Smith
režíroval: Michael Grossman
v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
Charisma Carpenter (Cordelie)
J. August Richards (Gunn)
Amy Acker (Fred)
Vincent Kartheiser (Connor)
and Alexis Denisof (Wesley)

dále hrají:
Stephanie Romanov (Lilah Morgan)
Alexa Davalos (Gwen Raiden)
Rena Owen (Dinza)
Tom Irwin (Elliot)


Popis epizody
Rok 1985, ve Wisconsinu. Před školou zastaví auto a z něj vystoupí malá holčička Gwen a její rodiče. Před školou je přivítá učitelka, která si Gwen odvede. Gwen je oblečena v červené bundě s kapucí a má navlečené červené palcové rukavice. Později, dívenka sedí samotná u stromu a snaží si otevřít jogurt. Aby se jí to povedlo, sundá ji jednu rukavici. Přijde k ní kluk a nabízí ji darem autíčko. Gwen se dotkne jeho ruky, učitelka zakřičí, dívčina ruka vyšle elektrický proud a kluk spadne na zem, je mrtvý.

V současnosti, parta uklízí Cordeliin byt. Stal se pro ně moc nákladný, a tak se rozhodli ho pronajmout. Baví se o tom, kde by tak Cordy mohla být. Angel si prohlíží obrázky jeho a Cordelie. Má tušení, že tu noc, kdy ho Connor zavřel do bedny a spustil na dno oceánu, se muselo něco stát. Rozhovor se stočí na téma "Connor". Angel jen konstatuje, že jeho syn potřebuje čas.

Wesley bojuje s démony se svými novými pomocníky. Angel vejde do místnosti, kde boj probíhá a zeptá se ho, jestli nepotřebuje pomoc. Wesley zabije posledního démona a zavrtí hlavou. Angel se pokusí omluvit za vztah, který je mezi nimi a také mu poděkuje za to, že ho vytáhl z oceánu. Wesley ukáže Angelovi všechny své zprávy z pátrání o Cordelii. Wesley má teorii, že by mohla být v jiném rozměru. Zná démona, který by jim mohl říct, kde Cordy je, ale on tam nemůže, protože s ním mohou mluvit jen mrtví.

Angel vejde do démoního brlohu, dveře za ním se díky kouzlu zavřou. Démonka mu prozradí, že Cordelie je daleko a nepotřebuje ho. Angel odvětí, že to on potřebuje ji. Démonka mu řekne, že informace, které hledá najde uvnitř Axis. Již dospělá Gwen projde místností plnou lidí. Usedne ke stolu naproti staršímu muži a baví se o Axis. Usmlouvají cenu, za kterou Gwen Axis ukradne. Gwen si sundá jednu rukavičku a chce se muže dotknout. Ten rychle ucukne a rozzlobeně se na ni podívá. Gwen vstane a ve své ruce mu ukáže jeho hodinky, které mu před chvilkou ukradla. Muž jen podotkne, že stály 12 000 dolarů, Gwen je sevře v dlani a hodiny elektrickým proudem usmaží.

Kamera zabere Cordelii, která se dívá na Los Angeles. Její pohled sjede až do hotelu, kde Fred vysvětluje Angelovi a Gunnovi, co je to Axis. Fred jim prozradí, že Axis má cenu 32 miliónů dolarů. Gunnovi zaskočí káva, kterou zrovna pil. A Fred jen podotkne, že je nesmí při krádeži zatknout. Fred sebere mapu budovy, kde je Axis umístněn a odejde udělat nemožný plán. Lilah a Wesley jsou uprostřed poněkud drsné milostné předehry. Lilah se ho zeptá, proč nechal svou malou otrokyňku Justine jít. A také proč zachránil Angela. Wesley jí odpoví, že bojoval za své lidi a ne za ty její. Lilah a Wesley se svalí na podlahu a pokračují dál ve svém dovádění.

Gwen se dostala k budově, má na sobě černé oblečení a odstříhává dráty, které ji budovu zpřístupní. Poté vejde dovnitř. Mezitím Angel, Fred a Gunn přelézají vysoký plot a směřují ke stejné budově, kam vešla Gwen. Angel otevře skříňku s dráty. Chvíli se jimi prohrabává a nakonec je prostě utrhne všechny. Fred se za pomoci počítače dostane do budovy. Uprostřed chodby si sedne a rozloží před sebe mapu s plánem. Gunn a Angel se vydají za svými úkoly, když je Fred zadrží a naznačí jim, že šli špatným směrem. Gwen se dostane do místnosti, kde je uložen Axis. Fred z centrální místnosti získává přístup ke všem počítačům. Gunn zlikviduje strážného. Angel se dostává k místnosti, kde má být Axis. Tam uvidí Gwen, jak si ho dává do ruksaku. Když Gwen spatří Angela, mříže v místnosti, kde stojí se spustí a Angel k ní nemůže. K Angelovi dorazí Gunn a Angel doslova žebrá, aby mu Gwen dala Axis, protože díky němu najde někoho moc důležitého. Gwen to ale nezajímá a chystá se utéct střešním otvorem. Angel odsune mříže a společně s Gunnem chtějí Gwen zabránit v odchodu. Gwen se Gunna dotkne a Gunn spadne na zem, je mrtvý. Fred přiběhne do mísnosti a pláče. Gwen nařídí Angelovi, aby uhnul a znovu se ho dotkne. Gunnovo srdce začne opět tlouct. Fred a Angelovi je jasné, že ho musí, co nejrychleji dostat do nemocnice.

Angel chytí Lilah, která sleduje Connora. Ten přichází mezi bezdomovce a lehne si mezi ně. Angel se Lilah ptá na jednoho z jejích zákazníků, který měl zájem o Axis. Lilah se ho zeptá, proč by mu měla pomáhat. Na to Angel odvětí, ze zapomene, že sledovala jeho syna. Fred se stará o Gunna, který leží v posteli. Gunn se jí pokouší uklidnit, ale Fred se zhroutí a křičí na něho, že by zemřel a nechal by ji tady samotnou. Gunn vstane a obejme ji.

Angel najde Gwen a oba spolu začnou bojovat. Dostanou se až do výtahu, kde si Gwen sundá rukavice a dotkne se ho. Angelovo srdce začne tlouct. Angel se posadí a Gwen políbí. Pak ji odstrčí a všimne si, že dveře výtahu se otevřely. Na druhé straně stojí starší muž, který před tím jednal s Gwen o ceně Axisu a uvězní Angela a Gwen ve výtahu pomocí ocelové konstrukce. Do výtahu se začne spuštět plyn. Angel nařídí Gwen, aby sklonila hlavu dolů. Poté neustále buší na zeď výtahu a hledá únik. Rozbije stěnu výtahu a vytáhne několik drátů. Angel se jich dotkne a podá ruku Gwen, ta přenese přes Angela elektrický proud. Dráty tak společně usmaží. Plyn se zastaví a dveře se otevřou.

Angel vyjde z výtahu a začne se prát s mužem, který je tam zavřel. Gwen se po chvíli vzpamatuje a chce se muže dotknout. Angel jí to ale rozmluví a Gwen se rozhodne, že ho nezabije. Jako poděkování dá Angelovi ruksak s Axisem.

Fred a Gunn čekají před pokojem na Angela. Když z něho Angel vyjde, ptají se ho, jak to dopadlo. Angel jim řekne, že byla krásná. Všude kolem ní bylo světlo čisté radosti. Poví jim, že chyboval, když se Cordy pokoušel neustále najít a přivést ji domů. Protože ona je nyní doma tam, kde je teď. Záběr na Cordelii uprostřed jasného světla. Rozzlobeně: "Jsi duševně zaostalej? Dostaň mě odtud!"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters