4x05 Supersymmetry

13. září 2009 v 10:30 | Dyki |  Čtvrtá série


Základní údaje
český název: Dokonalá souměrnost
číslo epizody: 71
premiéra: 3. listopadu, 2002
napsal: Elizabeth CraftSarah Fain
režíroval: Bill L. Norton

v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
Charisma Carpenter (Cordelie)
J. August Richards (Gunn)
Amy Acker (Fred)
Vincent Kartheiser (Connor)
and Alexis Denisof (Wesley)

dále hrají:
Andy Hallett (Lorne)
Stephanie Romanov (Lilah)
Randy Oglesby (profesor Seidel)


Popis epizody
Celým hotelem se ozve výkřik. Je to Winifred, která křičí radostí. Velmi uznávaný časopis "Moderní fyzika" jí totiž otiskl článek s názvem Dokonalá souměrnost & Dimenzionální podprostor. Gunn se pokouší její článek přečíst, ale odborné výrazy mu nic neříkají. Fred mu časopis vytrhne z rukou a začne ho líbat. Pak ho svalí na postel...

V druhé části hotelu Lorne leží v posteli a Angel mu přináší večeři. Lorne má na hlavě obvaz, jeho rána na čele se ještě nezahojila. Angel uslyší podivný hluk, opustí Lorna a jde prohledat hotel. Šramot ho zavede až do Cordeliina pokoje, kde překvapí Connora, který skládá Cordeliiny věci do krabice. Connor mu prozradí, že to bylo Cordeliino přání a chce i s krabicí odejít. Angel rychle zvedne chlupaté papuče a řekne mu, aby jí je také vzal, protože jí je vždy zima. Connor mu odpoví, že to ví, protože mu v noci vždycky ukradne deku. Poté vyklouzne ven z pokoje oknem a nechá Angela stát v pokoji s hloubavým výrazem.

Ráno se Fred pečlivě chystá na svou přednášku a zkouší si ji na Lornovi, který nasadil výraz chudáka. Fred je nervózní, ale šťastná. Angel se Lornovi svěří s Connorovou včerejší návštěvou. Do Wesleyho bytu přijde Lilah s dárkem. Je to velmi drahá helma. Wesley to považuje za úplatek, aby zapomněl na předešlou zradu. Lilah se ho pokusí svést, ale Wesley ji odmítne s tím, že musí někde být. Když odejde, Lilah se podívá na časopis ležící na stole, je otevřen na straně s Frediným článkem.

Cordy zútulňuje skladiště věcmi, které jí přinesl Connor. Na stůl položí šátek a Connor se kochá výhledem do jejího výstřihu, který mu poskytla. Fred vchází do Institutu fyziky doprovázená Angelem a Gunnem. Setká se tam se svým bývalým profesorem Dr. Seidelem, který ji blahopřeje k článku. Angel se uklidí do sálu, zatímco Fred se stále baví s profesorem a Gunn je sleduje. Fred profesorovi slíbí, že ho příští den navštíví.

Angel a Gunn si sednou na svá místa v posluchárně a Angel si všimne, že na zadních sedadlech sedí Wesley. Dr. Seidel představí posluchačům Fred, která poté začne svůj výklad o dimenzích. Do posluchárny vejde Lilah a pečlivě si prohlédne publikum. Všimne si Wesleyho, který se upřeně dívá na Fred. Lilah nasadí žárlivý výraz a odejde.

Jak Fred mluví na pódiu, otevře se nad ní brána do jiného rozměru a vyleze z ní nějaká potvora s chapadly, které obtočí kolem Fred. Angel, Gunn a Wesley jí rychle přispěchají na pomoc a několikrát do chapadel bodnout nožem, démon se stáhne a otvor se zavře. Lilah vjíždí autem do garáže. Náhle někdo střechu auta rozřízne. Lilah zastaví a uvidí Angela. Angel se jí vyptává, co ví o Fredině nehodě. Zjistí, že Lilah nebo Wolfram & Hart s tím nemají nic společného.

Fred má noční můru o svém pobytu v Pylei. Gunn ji vzbudí a utěšuje. Ráno si Gunn s Angelem zkouší vzpomenout na všechny podrobnosti v posluchárně. Angel si uvědomí, že za Gunnem seděl nějaký kluk a démona fotil. Zjistí, kde pracuje, vydají se za ním a podrobí ho výslechu. Kluk se jim přizná, že chtěl zjistit, zda Fred byla jeden ze studentů, kteří zmizeli.

Fred zatím navštíví svého profesora, který ji nabídne, že ji bude znovu učit a podporovat její nadání. Dr. Seidel ji požádá o telefonní číslo a jde si něco zařídit. Fred se dívá na tituly knih, které má profesor v knihovně. Zaujme ji jedna kniha, vytáhne ji a začne jí listovat. Obsahuje hesla na otevření různých portálů. Najde tam také cestu do Pylei, i do portálu s démonem, který ji napadl na přednášce. Rychle knihu zasune zpět do knihovy, když uslyší profesora přicházet.

V hotelu Angel a Gunn vypátrají, že všichni pohřešovaní studenti mají jednu věc společnou. Učil je Dr. Siedel. Do hotelu přijde Fred a řekne jim, že zná jméno toho, kdo ji poslal do Pylei. A z celého srdce ho chce zabít. Gunn se jí pokusí zastavit, ale Fred otevře skříň se zbraněmi a vybere si jednu velkou sekeru. Gunn a Angel jí to nakonec rozmluví a Fred odejde do svého pokoje. Později. Fred je ve Wesleyho bytě a chce od něj pomoc. Wesley ji varuje, že každá pomsta má svou cenu. Ale Fred je skálopevně přesvědčena, že ho musí zabít, jinak pošle další studenty do jiných rozměrů. Fredin mobil začne zvonit, Fred ho chce vzít, ale na obrazovce uvidí podivné znaky. Na to se otevře portál a chce Fred vsát. Wesley ji ale strhne sebou na zem a portál se zavře.

Connor a Cordy bojují s upírem. Connor spadne na zem a Cordy upíra zabije. Radostně Connora obejme a dá mu rychlý polibek. Connor chce víc a polibek jí vrátí. Cordy ustoupí a překvapeně se na něj podívá. Mezitím Angel a Gunn zjistí, že Fred není ve svém pokoji. Vydávají se hledat Dr. Seidela. Wesley a Fred jedou autem k Institutu fyziky. Fred má nachystanou kuši, ale Wesley se jí to ještě pokouší rozmluvit. Do profesorovi kanceláře vejde Angel a Dr. Seidelovi vyhrožuje. Profesor otevře svou knihu a řekne jedno z hesel. Otevře se portál a z něj vyjde démon, který na Angela zatočí. Profesor rychle utíká pryč. V laboratoři ale narazí na Fred s kuší.

Cordy si ve skladišti skládá šaty. Connor ji obejme a zeptá se ji, jestli chce víc výcviku. Cordelie se rozhodne promluvit si o jejich polibku. Myslí si, že bude nejlepší, když vrátí do hotelu. Potom co odejde ze skladiště, Connor rozzuřeně praští do zdi. V profesorově kanceláři Angel stále bojuje s démonem. Uřízne mu hlavu, ale démonovi hlava doroste a znovu zaútočí na Angela.

Mezitím v laboratoři Fred ohrožuje Dr. Siedela kuší. Prozradí mu, že ví, že nejen ji poslal do Pylei, ale podobně se zbavil všech slibných studentů. Zopakuje magická slova a portál v podlaze se začne otevírat. V tu chvíli přichází do místnosti Gunn. Naléhavě žádá Fred, aby to zastavila, protože ji nechce ztratit. Ale Fred mu odsekne, že nerozumí její bolesti. Dr. Seidel se drží stolu, který pomalu bere vír z portálu. Gunn profesora chytne a stůl se zřítí do portálu. Gunn pak profesorovi zlomí vaz a shodí do víru. Portál se zavře. Angel konečně vyjde z kanceláře a zjišťuje, že už je po všem.

Trojka vchází do hotelu a Gunn povídá Angelovi historku, že profesor spadl do portálu, který sám vyvolal. Gunn a Fred se zasmušile rozloučí s Angelem a jdou do svého pokoje. Angel uvidí u dveří do zahrady stát Cordy a jde k ní. O chvilku později sedí ti dva na lavičce v zahradě. Cordy se mu svěří, že už ví proč jí ze začátku lhal. Ale že je také dost silná a nepotřebuje ochranu. Chce po Angelovi slib, že už jí nebude lhát. Angel přikývne a Cordy se ho zeptá "Milovali jsme se?". Angel na ni mlčky zírá.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters