4x08 Habeas Corpses

13. září 2009 v 10:33 | Dyki |  Čtvrtá série


Základní údaje
český název: Mrtvoly
číslo epizody: 74
premiéra: 15. ledna, 2003
napsal: Jeffrey Bell
režíroval: Skip Schoolnik
v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
Charisma Carpenter (Cordelie)
J. August Richards (Gunn)
Amy Acker (Fred)
Vincent Kartheiser (Connor)
and Alexis Denisof (Wesley)
dále hrají:
Andy Hallett (Lorne)
Vladimir Kulich (bestie)
Stephanie Romanov (Lilah)
Daniel Dae Kim (Gavin)


Popis epizody
Angel stále stojí v protější budově skladiště a dívá se na Cordelii a Connora, jak se milují. Angel rozbije dveře do vedlejší místnosti a tam zlostně rozbíjí věci o zeď. Fred se konečně vrátí do hotelu a úzkostlivě poslouchá zprávy v rádiu. Na obličeji se ji rozprostře úsměv, když uvidí přicházet Gunna, Wesleyho a Lorna. Všichni tři jsou zbití, ale nemají vážná zranění. Mezi Wesleym a Gunnem pořád panuje napětí. Do hotelu se vrátí i Angel. Fred se ho zeptá na Cordy a Connora a Angel pouze odpoví, že jsou v pořádku. Pak bezeslov zamíří do svého pokoje.

Cordelie se vzbudí v posteli s Connorem a zatváří se zděšeně. Connor se také probere a šťastně se na ni usměje. Cordy mu ale řekne, že se to už nesmí opakovat. Connor se naštve a opět se obviňuje, že za apokalypsu je zodpovědný on. Na dveře Wesleyho bytu se ozve zuřivé klepání. Je to Lilah, která se chce ujistit, zda je Wesley ještě naživu. Wesley se rozhodne ukončit jejich "vztah". Lilah se ho zeptá, zda je to kvůli Fred. Ale to jí Wesley vyvrátí.

Mezitím Gunn a Fred pátrají v knihách a v počítači a snaží se něco najít o démonovi. Do hotelu přichází Cordy a ptá se jich, kde je Angel. Fred ji odkáže do kanceláře, kde Angel sedí v křesle a má hloubavý výraz ve tváři. Cordy s ním chce mluvit o Connorovi, ale Angel jí řekne, že už všechno ví. Cordy se na něj překvapeně podívá a řekne mu, že démon se objevil v místě, kde se Connor narodil. Angel si uvědomí svou chybu a mlčí. Oba si myslí, že Connor je s démonem nějak spjat.

Ve Wolfram & Hart Lilah vyřizuje svůj telefonát se svým oblíbencem, který se pokuší najít démona. Vyruší ji Connor a chce po ní, aby mu pomohla vypátrat, kdo nebo co doopravdy je. Lilah je více než ochotná mu pomoci a nenápadně stiskne tlačítko poplachu. Do kanceláře vtrhnou dva pracovníci, které Connor snadno odhodí do zdi. Potom chytí Lilah za krk a přirazí ji ke zdi. Prozradí ji, že by mohl mít spojení s démonem. Náhle všechna světla zhasnou a Connor si uvědomí, že démon je tady. Lilah nařídí Gavinovi, který byl celou dobu v místnosti, aby zjistil, co se děje. Gavin vezme vysílačku jednoho z pracovníků, který leží na zemi. Ale slyší jen strašlivý křik a křupání kostí. Connor si vezme meč a vydává se démona najít. Lilah ze stolu sebere revolver a jde za Connorem.

Zatím dole v hale démon (v originále The beast, něco jako bestie či šelma) zabíjí každého, kdo mu přijde do cesty. Kamera odhalí podlahu, která je posetá mrtvými. Ve firmě panuje panika. Zaměstnanci se snaží dostat ven únikovým schodištěm. Lilah dohoní Connora, ale když zjistí, že hledá démona, uteče. Záběr na zadní dveře, ke kterým dobíhají vystrašení zaměstnanci. Tam na ně čeká démon a začne je zabíjet. Potom se vydá po schodech nahoru. Ale najednou se zastaví a otevře dveře do šatny uklízečky, kde najde vylekaného Gavina, kterému zlomí vaz a pokračuje v cestě.

V třetím podlaží Connor stále prohledává místnosti. Uslyší výstřely a běží za nimi. V poradní místnost najde Lilah, jak střílí po démonovi. Bestie ji hodí na stůl a jedním pařátem ji zajede do žaludku. Connor po něm zezadu sekne mečem, ale meč se zlomí. Bestie se ohlédne a řekne mu jménem. Pak Connora odhodí do sloupu. Connor se sesune na zem a zasypou ho trosky zdi.

Lilah se vydá na útěk, v hale zakopne o Wesleyho a společně běží do chráněné místnosti. Bestie však snadno rozrazí dveře. Lilah řekne Wesleymu o tajném východu a oba k němu utíkají. Doběhnou do stejné šatny, kde se ukrýval Gavin. Lilah stlačí skrytou páku a v podlaze se objeví východ. Bestie otevře dveře do šatny, ale ta je již prázdná. Lilah a Wesley se řítí tunelem a spadnou do kanálu. Wesley jí doporučí, aby zmizela z L.A. a už se nevracela. Lilah mu prozradí, že Connor je v budově. Každý odejde jiným směrem. Fred, Gunn, Lorne, Angel a Cordy jsou v hotelu a studují knihy. Zatím s nulovým výsledkem. Do hotelu vejde Wesley a řekne jim, že démon a Connor jsou ve Wolfram & Hart. Angel je rozhodnutý vydat se na záchranou misi.

Ve firmě Connor překračuje Gavinovo mrtvé tělo. Gavin náhle otevře oči. V hotelu se parta připravuje na bitvu. Lorne se nabídne, že bude čekat v hotelu. Angel nařídí Cordy, aby mu dělala společnost. Wesley odkryje tajný východ, Angel se vydrápe nahoru a ostatním shodí lano. Jsou zděšeni, když uvidí všechny ty mrtvé. Ale rychle spěchají do třetího patra. Jedna mrtvola otevře oči. Skupina se rozdělí a Wesley, Gunn a Fred prozkoumávají místnosti. Wesley se zaraženě podívá na zem a oznámí jim, že Gavinovo tělo zmizelo. Rychle se tedy vydají do poradní místnosti, kde začnou odkrývat trosky a snaží se najít Connora.

Angel se vydal do sedmého podlaží. Zahlédne stín a přirazí ho ke zdi. Je to Connor a Angel ho šťastně obejme. Chce odejít, ale Connor je rozhodnutý démona zabít. Náhle na Angela zaútočí Gavin. Angelovi se ho podaří srazit k zemi, ale všechny mrtvoly na chodbě se začnou zvedat. Fred, Wesley a Gunn stále pátrají a Wesley jim řekne, že schází další tělo. Na Gunna zaútočí mrtvola a všichni tři vběhnou do sousední místnosti a zamknou za sebou dveře. Mrtvoly začnou do dveří mlátit a rozbijí je. Fred a Wesley utíkají do další místnosti, zatímco Gunn zůstává a bojuje. Angel a Connor utíkají před mrtvolami a Angel svému synovi vysvětluje, že se jedná o zoombie.

Wesley a Fred otevřou dveře do dalšího pokoje, tam už ale na ně čekají další mrtvoly. Rychle dveře přibouchnou. Druhé dveře se otevřou a oni zpanikaří. Naštěstí se jedná o Gunna. Angel a Connor se dostanou do stejné místnosti, kde zůstali uvězněni Wesley, Gunn a Fred. Angel dostane nápad, že by mohli utéct do "bílé místnosti". Jediná cesta k ní je ovšem výtahem. Takže teď nastává úkol pro Fred ho zprovoznit. To se Fred podaří a parta rychle prchá do výtahu. Angel si zkouší vzpomenout na kombinaci čísel. Když se mu to na druhý pokus zdaří, nad panelem s ovládáním se objeví bílé tlačítko. To Angel zmáčkne a náhle se všichni ocitají v "bílé místnosti". Několik metrů od nich leží na podlaze holčička a nad ní se tyčí bestie. Démon zamíří k partě, která si nachystá zbraně. Holčička zvedne ruku a zamumlá nějaká slova.

Parta teď stojí v hale v hotelu. Lorne se na ně podívá, pak upře podezíravý pohled na skleničku s pitím, kterou drží v ruce. Cordy odloží knihu a láskyplně obejme Connora. Angel se je snaží ignorovat a vejde do své kanceláře. Gunn a Wesley si uvědomí, že bestie není obyčejný nepřítel a jsou znechuceni svou neschopností cokoliv o něm zjistit. Cordy přijde do kanceláře za Angelem a říká mu, jak je šťastná, že jsou všichni v bezpečí. Angel se na ni podívá a celkem klidně řekne "Vezmi si svého nového přítele a vypadněte odsud"! Když odejde, Cordy si uvědomí, že Angel vše ví a zašeptá "Pane Bože".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters