4x10 Awakening

13. září 2009 v 10:34 | Dyki |  Čtvrtá série


Základní údaje
český název: Procitnutí
číslo epizody: 76
premiéra: 29. ledna, 2003
napsali: David Fury & Steve DeKnight
režíroval: James Contner
v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
Charisma Carpenter (Cordelie)
J. August Richards (Gunn)
Amy Acker (Fred)
Vincent Kartheiser (Connor)
and Alexis Denisof (Wesley)
dále hrají:
Andy Hallett (Lorne)
Vladimir Kulich (bestie)
Roger Yuan (šaman)


Popis epizody
Všichni lidé v Los Angeles se zmateně dívají na slunce, které je nyní zakryté hustým černým kouřem. V televizních zprávách se říká, že meteorologové jsou bezradní nad tímto úkazem. Střih dovnitř hotelu, kde se parta dívá na zprávy. Fred si zoufá, že bez Wesleyho není schopna vyluštit jednu knihu. Angel je zavřen s Lornem ve své kanceláři a zpívá mu. Cordy vypráví Gunnovi o Angelově kletbě a o tom že když zažije opravdové štěstí, ztratí duši. Angel je zklamaný, že Lorne nevidí spojitost mezi Angelusem a démonem. A také proč si na démona nepamatuje.

Wesley vstoupí do místnosti osvětlené svíčkami a vyruší tak muže zahaleného v látce, který provádí nějaký obřad. Wesley ho požádá o pomoc k vytažení duše z těla. V hotelu se všichni cítí bezmocně, Connor obviňuje otce, že za všechno může a také předvede žárlivou scénu kvůli Cordelii. Do haly vejde Wesley s tajemným mužem. Fred se ho ujme a nabídne mu čaj, zatímco Angel zatáhne Wesleyho do kanceláře, aby si promluvili. V kanceláři se na Wesleyho oboří a ptá se ho, jak jim pomůže, když se z něj stane Angelus. Wesley ho chápe, ale namítá, že se musejí Bestie zbavit, a to je jediný možný způsob. Angel vyjde z pokoje a sedne si do zahrady, kde pozoruje zčernalé slunce. K němu se po chvíli připojí Cordy a svěří se mu, že chápe jeho rozhodnutí. Angel dumá nad tím, že jako Angelus by mohl o Bestii něco vyzradit, ale tím by se stal velmi nebezpečným pro své přátele. Rozhodně vstane a zamíří do hotelu. V hale nařídí Wesleymu, aby začal se stavbou klece a Wesleymu dojde, že Angel s jeho nápadem souhlasí.

Ve sklepě hotelu parta dodělává klec a Angel si ji starostlivě prohlíží. Uvnitř klece Lorne zkoumá řemeny na kovové posteli. Vše je dokončeno a obřad může začít. Lorne se ho odmítne účastnit a odejde ze sklepa. Angel poví svému synovi, že Angelus bude to, co tak strašně nenávidí a že nezáleží na tom, co se stane, jen Angel je jeho otec a ten ho miluje. O několik minut později je Angel připoután ke kovovému lůžku a nad ním stojí zahalený muž. Gunn je zamkne do klece a šaman začíná s obřadem. Jeho oči zčervenají, pak vytáhne nůž a pokusí se Angela zabít. Angelovi se podaří jednu ruku uvolnit a zadržet šamanovu ruku. Gunn rychle odemkne klec a šaman se pokusí utéct. Parta ho ale zadrží a snaží se od něho zjistit, zda je ve spojení s Bestií. Šaman se radši probodne, než aby něco prozradil. Gunn odkryje jeho obličej a odhalí jeho potetované tělo. O chvíli později Fred, Lorne a Wesley zkoumají nápisy, které má muž na hrudi. Wesley objeví, že kdosi jménem M´ad nařídil výrobu zbraně, která měla Bestii porazit. Ale nebyla nikdy využita, protože všichni jeho stoupenci zemřeli. Cordy dostává vizi, ve které vidí místo, kde je zbraň ukryta. Angel je šťastný, že Angeluse už nepotřebují a Wesley se mu omluví, že mu málem vzali duši.

Cordy, Angel, Wesley a Connor se procházejí pod městem a hledají místo, které by se podobalo Cordeliině vizi. Všimnou si malé jeskyně, do které vejdou a uvidí provázky kůže se zvonečky, které visí ze stropu. Cordy se jednoho dotkne a ze stěn vyjedou dřevěné kůly. Je jim jasné, že chodbou musí projít tak, aby ani o jeden nezavadili. Úzkostlivě přejdou chodbou, Connor a Cordy se dostanou na druhou stranu, ale Wesleyho lampa o jeden zvoneček zavadí. Angel ho strhne sebou a tak tak uniknou kůlům.

Dostanou se ke kamenné zdi, na které jsou vyryta písmena v hebrejštině. Wesley na jeden kámen zatlačí a do jeho ruky se zabodne malý dřevěný kůl. Wesley si ji rychle obváže a dál zeď studuje. Ukáže na další vystouplý kámen a Angel na něj zatlačí. Zeď se vysune nahoru a Angel s Connorem ji rychle podepřou. Parta se dostává do chodby, ze které vedou dvě cesty a rozhodnou se rozdělit. Cordy a Angel se vydávají jednou cestou i přes Connorovi protesty a Wesley s Connorem druhou.

Cordy a Angel vejdou do jeskyně, kde Angel dá ruku nad oltář. Jeho ruka zmizí v jasném světle a Angelovi se podaří ze žluté koule vytáhnout meč. Koule začne červenat a jeskyně se zatřese. Pár sloupů spadne a Angel s Cordelii utíkají ven. Když se dostanou do bezpečí, Cordelie Angela obejme a řekne mu, že se mu málem nestihla omluvit za to s Connorem. Také se mu svěří, jak moc dobře jí je, když je s ním. Navzájem si odpustí a políbí se. Když polibek ukončí, zaregistrují Wesleyho a Connora, jak stojí o kus dál a dívají se na ně. Connor naštvaně uteče, Angel strčí meč Wesleymu a vydá se za ním. Connor se dostane do slepé jeskyně, kde ho Angel doběhne. Connor v jeskyni sešlápne past a ze zdi vyletí šíp, který skončí v Angelově rameni. Connor ho obviňuje, že si hraje s jeho životem a začne s Angelem bojovat. Cordy jejich boj zastaví a řekne Connorovi, že ona nikdy jeho nebyla. Po těchto slovech Connor opět uteče.

Později. Parta přichází do hotelu, bez Connora. Gunn si bere meč a zkusí s ním pár výpadů, které skončí rozbitím stolu. Fred a Gunn prozradí ostatním, že přišli na to, jak Bestii zabít. Stačí propíchnout mozek Bestie nově získaným mečem. Angel si meč vezme, ale Cordy ho nechce nechat bojovat samotného. Angel jí slíbí, že se pro ni vrátí, ale nejdřív musí najít démona a zabít ho. Náhle Bestie prorazí přední dveře a vejde do haly. Wesley odtáhne Cordelii ven a Angel začíná s démonem bojovat. Bestii se však podaří vyrvat Angelovi meč z ruky, chytne Angela za krk a zvedne do výšky. Connor se objeví za démonem a sekne po něm. Démon Angela pustí a obdivně mu řekne "Jsi tak podobný Angelusovi". Connor však odvětí, že jeho jméno je Angel. Angel využije démonovi nepozornosti a meč zabodne do jeho hlavy. Bestií projedou oslnivé paprsky světla a zbyde z něj hromádka prachu. Černý kouř zakrývající slunce zmizí a město ozáří slunce. Connor Angelovi odpustí a připustí si, že Cordelie miluje jen Angela. Gunn, Wesley a Cordy přiběhnou dovnitř a radostně se dívají na hromádku prachu.

Angel pozoruje slunný den ze své ložnice, ale ukrývá se za závěsy. Do jeho pokoje přijde Cordelie a řekne mu, že to pro něho musí být velmi těžké, když se nemůže těšit ze slunečního světla. Angel jí to ale vyvrátí a políbí ji. Cordy mu rozepíná knoflíky u košile, zatímco se stále líbají. Když už jsou svlečení, lehnou si do postele a pokračují v polibcích… Náhle Angel zalape po dechu a jeho oči se na chvíli rozzáří. Pak spadne z postele a z posledních sil zašeptá "Buffy! Ne, Bože. To ne!".

Střih do klece. Muž se nadklání nad Angelem a vykonává obřad "A představy se stávají skutečností". Kamera zabere Angelovo bezvládné tělo, které je připoutáno k lůžku. Muž se napřímí a Angel otevře oči. Pomalu stočí pohled na své přátele, kteří stojí před mřížemi a pozorují ho. Cordy zděšeně vydechne "Angelus". Angelus se začne hrozivě smát a kamera zabere skleněnou kouli s jeho duší.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters