4x11 Soulless

13. září 2009 v 10:35 | Dyki |  Čtvrtá série


Základní údaje
český název: Bez duše
číslo epizody: 77
premiéra: 5. února, 2003
napsali: Sarah Fain & Elizabeth Craft
režíroval: Sean Astin
v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
Charisma Carpenter (Cordelie)
J. August Richards (Gunn)
Amy Acker (Fred)
Vincent Kartheiser (Connor)
and Alexis Denisof (Wesley)
dále hrají:
Andy Hallett (Lorne)
Vladimir Kulich (bestie)


Popis epizody
V tmavé ulici Los Angeles bojuje Connor s několika upíry, podaří se mu je zabít, ale z koutů uličky vyleze dalších deset upírů. Connor si povzdechne a dá se s nimi do boje. V hotelu Wesley odkryje obraz v Angelově kanceláři a odhalí tak trezor, do kterého opatrně dá skleněnou kouli s Angelovou duší. Uzamkne ji a všichni si uvědomí, že Angel odešel. Cordy a Wesley poučují ostatní, jak se k Angelusovi chovat. Dole ve sklepě sedí Angelus v rohu své klece a zpívá si. Později k němu přijde Wesley a zkouší zjistit, co Angelus ví o Bestii. Wesley připustí, že je to pro něho výzva mluvit s legendárním Angelusem. Angelus však po čase rozhovor stočí na Wesleyho bolavé místečko "Chceš udělat dojem na tu tvou".

Zbývající část party v hale sleduje televizi, která je napojená na kameru ve sklepě a vidí, jak Angelus vypráví Wesleymu o Fred. Cordy Gunnovi vysvětlí, že Angelus umí krásně všechno překroutit, ale Gunn vypadá stále naštvaně. Wesley chce po neúspěšném a bolestivém rozhovoru odejít, ale ještě podotkne, že Bestie je skutečný protivník, Angelus útočí jen řečmi. Angelus na to podotkne, že Wesley je pouhý odpadlík kvůli svému vztahu s otcem, únosu Connora, nezdaru jako pozorovatel Faith a dostane se až ke Cordelii.

Střih nahoru, kde je parta stále pozoruje. Angelus Wesleymu vyzradí, že Cordy a Connor spolu spali. Gunn, Fred a Lorne se na Cordy podívají, ale potom zakroutí hlavami a uvažují proč Angelus říká takové lži. Cordy se však přizná a ostatní neví, co na to říct. V tu chvíli přichází do hotelu zmlácený Connor a parta se postaví před televizi, aby ji neviděl. Wesley vejde do haly a řekne jim, že Angelus potřebuje krev.

Gunn si vezme kuši a spolu s Fred jdou dolů. Angelus je přivítá slovy "Othello a Desdemona". Fred položí sklenici krve na vozík a pomalu ho strká ke kleci. Angelus si vezme sklenici a usměje se. Potom kopne do vozíku, na který Fred spadne a chytne ji pod krkem. Gunn se snaží Angeluse od Fred dostat, ale Angelus ji drží pevně. Najednou se do Angeluse zabodne uspávací šipka a kamera odhalí Wesleyho s puškou. Angelus spadne na zem a Gunn láskyplně obejme Fred. Cordy vejde do Connorova pokoje a nabídne mu jednu z Angelových košil. Connor si ji se zdráháním oblékne.

V kanceláři Fred děkuje Wesleymu za záchranu života. Poví Wesleymu, že Gunn slyšel vše, co o nich Angelus řekl a potom ho vášnivě políbí. Když se od sebe odtrhnou, vejde do kanceláře Gunn a začne se s Wesleym hádat. Angelus zaslechne hlasitou hádku a spokojeně se usměje. Gunn Wesleyho varuje ať se k Fred nepřibližuje a vrazí mu pěst do břicha. Wesley si to nenechá líbit a ránu mu oplatí. Začnou se rvát. Fred se je snaží odtrhnout, ale také schytá jednu ránu od Gunna. Cordy si na monitoru všimne, že za Angelusem přišel Connor.

Ve sklepě se snaží Angelus Connora rozházet. Říká mu o jeho matce Darle, o Holtzovi a nakonec se dostane až k jeho vtahu s Cordelií. Zeptá se ho, jak se mu jeho poprvé líbilo. Ale Connor se ho snaží ignorovat. Do sklepa přijde Cordy a pošle Connora nahoru. Pak se postaví před Angeluse a nabídne mu výměnu. Řekne vše, co ví o Bestii a za to dostane ji.

Cordy v hale informuje partu, že Angelus jim řekne, to co chtějí vědět. Ptají se jí, proč by to dělal. Ale Cordy jim nic neřekne. O chvíli později sedí Wesley před klecí a poslouchá Angeluse, jak vypravuje o válce v Prusku v roce 1789. Během cesty do Vídně narazil na krásný masakr, jehož původcem byla Bestie. Skupina nějakých kněží se démona plánovala zbavit a jedině upír je mohl zastavit. Démon nabídl Angelusovi pakt, ale kněžím se podařilo Bestii zahnat.

V hale začíná rušný výzkum. Fred objeví v knize zmínku řádu kněží a jejich potomcích. Jednoho takového potomka Gunn najde v telefonním seznamu a vydávají se na misi. Přijedou k domu, kde bydlí a zjistí, že dveře jsou odemčené. Když vejdou do obýváku, uvidí všechny členy rodiny surově zavražděné. Connor vyběhne ven před dům a začne zvracet. Potom rychle nasednou do auta a ujíždějí pryč. Zpět v hotelu. Fred si myslí, že Angelus toho ví víc, ale Wesley trvá na tom, že jim řekl vše, co věděl. Nakonec se rozhodnou, že nastal čas vrátit Angelovi duši a zavolají šamana, muže který jim před tím pomohl vzít Angelovi duši.

Cordelie sejde po schodech dolů do sklepa a informuje Angeluse, že potomka našli, avšak pozdě. Nahoře v kanceláři Wesley otevírá trezor. Angelus se pochichtává a Cordy mu prozradí, že mají v úmyslu mu duši vrátit. Angelus se na ni rozzlobeně vrhne, ale na Cordy nedosáhne. Když Cordy vstoupí do kanceláře, všimne si omráčených přátel. Kamera zabere otevřený trezor. Je prázdný. Angelova duše je pryč.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters