4x12 Calvary

13. září 2009 v 10:36 | Dyki |  Čtvrtá série


Základní údaje
český název: Kalvárie
číslo epizody: 78
premiéra: 12. února, 2003
napsali: Jeffrey Bell & Steven S. DeKnight & Mere Smith
režíroval: Bill L. Norton

v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
Charisma Carpenter (Cordelie)
J. August Richards (Gunn)
Amy Acker (Fred)
Vincent Kartheiser (Connor)
and Alexis Denisof (Wesley)
dále hrají:
Andy Hallett (Lorne)
Vladimir Kulich (bestie)
Stephanie Romanov (Lilah)
Roger Yuan (šaman)


Popis epizody
Cordelie, Wesley a Connor při pátrání po Angelově duši navštíví šamana. Ten však neví, kdo Angelovu duši vzal nebo kde je. Ale jedna věc je jistá. Pokud byla duše puštěna ze své nádoby, je navždy ztracená. V hotelu Fred a Gunn pátrají v knihách, ale s nulovým výsledkem. Přes kameru pozorují Angeluse, který si je dobírá. Gunn od ní rozčileně odvrátí obličej, a tak neuvidí přicházet do sklepa Lilah. Ta si myslí, že jedině když Angeluse pustí, může tak démona zabít.

Gunn si nahoře stěžuje, že musí soutěžit o Fredinu pozornost. Když přijde Wesley, Cordy a Connor, sleduje, jak se Fred usmívá na Wesleyho. Gunn si konečně všimne Lilah u Angelusovi klece a letí do sklepa, kde na Angeluse vystřelí uspávací šipku. Lilah se dá na útěk kanálem, kterým předtím přišla a Wesley ji pronásleduje. Lilah se v kanále zastaví, aby si odpočinula, protože rána, kterou jí způsobil démon, se ještě nezahojila. Wesley ji doběhne a všimne si knihy, která ji spadla. Prolistuje ji a Lilah mu prozradí, že jsou v ní obsaženy informace o jiných rozměrech.

Zpět v hotelu, probuzený Angelus partě oznámí, že démon jedná na příkazy někoho jiného, hrozivějšího nepřítele. To jim ale připadá velmi nepravděpodobné. Odejdou nahoru, kde se pokračují dál v pátrání. Gunn se vybaví plamenometem a jde hlídat Angeluse, který se do něj neustále naváží. V kanceláři se Wesley omlouvá Fred a ta mu prozradí, že s Gunnem to už skončilo. Wesley ji chce políbit, ale vyruší je Lilah s Cordy, které chtějí pomoci s jednou knihou. Wesley vystřídá Gunna v hlídání Angeluse.

Do hotelu se vrátí Lorne, ale nemá žádnou zprávu, která by jim pomohla najít Angelovu ztracenou duši. Lilah si myslí, že by měli Angeluse pustit na démona, ale ostatním se to zdá příliš nebezpečné. Náhle Cordy dostává vizi o tom, jak obnovit Angelovu duši. Fred jde do sklepa informovat Wesleyho o Cordeliině vizi. Angelus jí začne škádlit, a pak chladně komentuje Wesleyho vztah k Lilah. Fred tiše zakoktá, že do toho jí nic není a uteče do haly. Gunn a Connor jsou posláni na hřbitov, kde mají za úkol vykopat lebku, která je podle Cordeliiné vize nezbytná k rituálu na vrácení Angelovi duše. Connor s Gunnem vykopou rakev a mrtvola na ně zaútočí. Shodí Gunna na zem a zkusí vysát z Connora duši. V posledním okamžiku mu Gunn setne hlavu.

V hotelu Cordy a Fred chystají amulety na obřad a Gunn s Connorem se vrátí s čerstvě useknutou hlavou démona. Lorne jim chce s kouzlem pomoci, ale odmítá být v jedné místnosti s Lilah. Ještě jí nezapomenul tu věc s vysátím jeho paměti. Wesley si vezme Lilah stranou a poradí ji, aby odešla. Lilah však namítne, že nemá kam. Fred všem dá vědět, že obřad je již nachystaný.

Angelus v kleci nervózně žvatlá, že to kouzlo určitě Angelovi ublíží. Vždyť ví, že černá magie je nebezpečná. Cordy mu přikáže sklapnout a Wesley začíná s kouzlem. Z již očištěné lebky se zvedne bílá mlha, která směřuje k Angelusovi. Obmotá ho a potom se vypaří. Angelus vyčerpaně spadne na zem. Když se zvedne, začne se všem omlouvat za své chování. Parta si však chce být jistá, že se mu duše vrátila a přikáže mu, aby Lornovi zazpíval. Angel tak učiní a Lorne s radostí konstatuje, že kouzlo fungovalo. Angel však trvá na tom, aby pro jistotu zůstal zavřený v kleci. Každému dá úkol a parta se vydá nahoru pokračovat v pátrání. S Angelem tam zůstane jen Cordy, která ho pokárá, že se chová jako zbabělec a měl by jim pomoci. Otevře klec a Angel nejistě vyjde. Pak ji chytí a nasadí upíří obličej. Odhalí tak, že kouzlo vůbec neúčinkovalo. Cordy zděšeně vběhne do klece a zavře se v ní. Angelus ji ale ještě stačí bouchnout do hlavy a Cordy se sesune na zem v bezvědomí. Angel se vydá nahoru do haly, obličej už má normální.

Angelus v hale potká Fred a řekne jí, že ho Cordy pustila, aby jim mohl pomoci. Omluví se jí za vše, co jí jako Angelus řekl a chce ji obejmout. V tu chvíli do haly přijdou ostatní. Angelus otevře hlavní dveře a dramaticky řekne, že jde zachraňovat svět. Fred se zeptá, zda neviděli Cordy a pohled všech sjede na monitor, na kterém vidí ležet Cordy v kleci. Je jim jasné, že Angelus vše hrál. O chvíli později si drží Cordy ledový obklad na čele a ostatní se vydávají hledat Angeluse. V hotelu zůstane jen Cordy s Lilah, která si kontroluje svou zbraň.

Angelus prochází ulicí L.A. a nalézá pouze mrtvé nebo upíry. Je naštvaný, protože má hlad. Vydá se zpět do hotelu, kde zaútočí na Cordy a Lilah. Lilah začne střílet z revolveru a Cordy na něj vystřelí šíp z kuše. Angelus se však všem kulkám vyhne, Cordeliin šíp chytí a vrazí jí ho do nohy. Lilah sebere sekeru a utíká nahoru po schodech. Cordy vystřelí z kuše další šíp, který Angeluse těsně mine. Angelus ji uklidní, že nemusí být žárlivá, protože na ni se ještě dostane a vydá se za Lilah. Connor, Gunn, Fred, Lorne a Wesley se dostanou na tu samou ulici, kde byl Angelus. Connor zachytí Angelusův pach a dojde mu, že se vrátil do hotelu.

Tam si Angelus hraje s Lilah na schovávanou. Lilah se skryje v jednom pokoji. Angelus kolem ní projde bez povšimnutí a Lilah chce sejít dolů. Ze stínu na ni ale vyskočí Angelus a shodí ji na zem. Lilah vstane a strčí ho ze schodů, shodí na něj ještě pár krámů a pokračuje v útěku. Náhle ji za krk chytne něčí ruka, kamera odhalí Cordy, která ji drží u zdi. Lilah jí řekne, že Angelus je chce zabít a Cordy jí odpoví, že to ví. Pak ji bodne dlouhým nožem do krku a Lilah bezvládně spadne na zem. "Myslíš, že bych ho nechala jen tak jít, ty stupidní krávo?"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters