4x16 Players

13. září 2009 v 10:39 | Dyki |  Čtvrtá série


Základní údaje
český název: Hráči
číslo epizody: 82
premiéra: 26. března, 2003
napsali: Jeffrey Bell & Sarah Fain & Elizabeth Craft
režíroval: Michael Grossman
v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
Charisma Carpenter (Cordelie)
J. August Richards (Gunn)
Amy Acker (Fred)
Vincent Kartheiser (Connor)
Andy Hallett (Lorne)
and Alexis Denisof (Wesley)

dále hrají:
Alexa Davalos (Gwen Raiden)
Popis epizody
Celá parta stojí před těhotnou Cordelií a chvíli se ani jeden z nich nevzmůže ani na slovo. Nakonec Gunn zažertuje, že z Angela se stane dědeček. Cordy se od svých přátel odvrátí a podívá se na své břicho, které se začne divně pohybovat a hříšně se usměje. Nějaký mladík stojí na liduprázdném náměstí, na někoho čeká. Ze stínu vyjde Gwen (epizody 4.02 Ground state a 4.09 Long day´s journey) a mladíka osloví. Chce po něm nějaké zboží. Mladík je však velmi nervózní a upozorní ji, že pokud ji ti mocní lidé chytí, zabijí ji. Gwen mu šáhne do saka a dá mu do kapsy obálku z penězi, mladík ji dá složku. Najednou do Gwen udeří blesk a mladík se dá vystrašeně na útěk. Gwen vstane ze země a odejde druhým směrem.

Fred, Wesley, Gunn a Lorne jsou v hale a zkoušejí si to dát dohromady: Connor je dítě dvou upírů, Cordelie je démon a nedávno ještě působila na Vyšších místech a teď je těhotná. Wesley si myslí, že Connor musí být také zčásti démon. Všichni mají strach z toho, co Cordy porodí. Angel přijde k zamyšlené skupince a svěří se Wesleymu, že když Lilah kousl, byla už mrtvá. Ale i tak se mu omlouvá. Wesley je dojatý, že mu Angel vyjádřil soustrast se ztrátou Lilah. Všichni se dohodnou, že jim teď zbývají dvě věci na vyřešení. Cordeliino těhotenství a pán Bestie. Lorne se snaží zjistit něco od svých zdrojů. Wesley a Fred pátrají v mystických knihách. Do hotelu přijde Gwen a žádá od nich pomoc. Angel by jí chtěl vyhovět ale přišla ve špatný čas, musí vyřešit apokalypsu. Gwen to však nevadí a řekne si o Gunna.

Connor sedí na krabicích v opuštěném pokoji, když za ním přijde Cordy. Connor je na ni rozzlobený a vytkne ji, že mu řekla, že Willow otevírá bránu zla, zatímco vracela Angelusovi duši. Cordy se z toho snaží vyvléknout a řeč převede na jejich děťátko. Gwen ukazuje Gunnovi složku, kterou získala od onoho mladíka. Ukazuje mu fotografii malé holčičky Lisy, kterou někdo unesl. A ona má podezření na jednoho bohatého chlápka. Později. Gunn a Gwen vystupují z auta, oba jsou vyšňoření a vcházejí do vily. Projdou dvěmi kontrolami a dostanou se dovnitř. Gwen ještě předá jejich pozvánku. Když ji bodyguard přejede nějakým přístrojem, ozve se poplach. Strážci je informují, že elektronický kód na pozvánce byl změněn. Gwen se jim snaží vysvětlit, že ji udeřil blesk, ale bodyguardi je nechtějí pustit dál. Gwen si už sundává rukavičku, když ji Gunn zadrží a zavolá na pana Morimota, majitele vily. Říká mu, že se v loni setkali v zoologické zahradě a dá mu dárek - Gweninu postavičku tygra. Morimoto nařídí strážcům, aby je pustili dovnitř.

Zpět v hotelu. Wesley a Fred zkoumají důvod Cordeliina těhotenství. Fred se mu svěří, že se jí zdá neuvěřitelné, aby Connor a Cordy měli nějaký vztah. Wesley poukáže na svůj vztah s Lilah a řekne jí, že to zas tak neobvyklé není. Gunn a Gwen se vmísili mezi hosty na večírku. Gwen upozorní Gunna, že postavičku tygra v dětství ukradla právě Morimotovi. Do místnosti přijde dívka, je obklopená strážemi. Gunnovi dojde, že to musí být Lisa.

Angel sedí na křesle ve svém pokoji a pokouší se nakreslit znaky, které viděl jako Angelus. Ucítí, že za dveřmi je Cordelii a pozve ji dál. Cordy se ho zeptá, zda už něco zjistili o pánovi Bestie. Angel jí odvětí, že ještě ne. Ale zdá se mu divné, proč by kradl jeho duši a zabíjel Lilah. Myslí si, že ten šéf snad žádný plán ani neměl. Cordeliina dobrá nálada se rychle vytratí.

Gwen nařídí Gunnovi, aby Lisu odnesl do kanceláře a ona zatím odvrátí pozornost. Přejde na druhou stranu místnosti a převrhne stůl, Gunn vezme nenápadně holčičku do náručí a uteče s ní. Gwen hned řekne strážcům, že jejich svěřenkyně zmizela. Gunn utíká s Lisou do kanceláře, kde ho někdo bouchne do hlavy a Gunn spadne na zem. Těžce se zvedne a uvidí, že je obstoupen čtyřmi strážci. Jeden na něho zaútočí holí a Gunn ho brzy sejme. Stejně dopadnou ostatní tři. Gunn si upraví vázanku a otočí se k Lize a řekne jí, že bude brzy doma. Lisa mu odpoví, že doma je a její otec Morimoto mu dá co proto. Gunn si uvědomí, že ho Gwen podvedla. V jiné části domu zkouší Gwen otevřít sejf. Vyruší ji naštvaný Gunn, který se ji zeptá, co to má znamenat. Gwen připustí, že ho využila k získání přístroje, který vynalezla Morimotova společnost.

Angel ukazuje svůj nákres Wesleymu a Fred, kteří se staré písmo snaží rozluštit. Cordy vstoupí do kanceláře a zjistí, co dělají. Wesley začíná překládat text a Cordy se připravuje, že na nákres rozlije Fredinu kávu. Když ho Wesley upozorní, že text nedává smysl, Angel se znovu pustí do kreslení a Cordy si oddychne. Gwen se dostane do sejfu a vezme malou kovovou krabičku. Náhle se ve dveřích objeví Morimoto se svými strážemi.

Angel ukazuje Wesleymu nový nákres a Wesley zjišťuje, že se týká nějakého portálu, takže jim je na nic. Angel rozčileně papír zmuchlá a chystá se kreslit dál, když do kanceláře přijde Lorne s dobrou zprávou. Jeho zdroj mu poradil, aby použil obřad démona Wandy, po kterém bude schopen zjistit, co se skrývá v Cordeliiném břiše.

Morimoto nařídí Gwen, aby přístroj dala zpět do sejfu. Gwen odmítne. Gunn se jí snaží přesvědčit, že proti pistolím, co drží strážci, nemají šanci. Ale Gwen chce tu krabičku za každou cenu. Zvedne ruku a uvolní elektrický proud, který pošle všechny stráže i s Morimotou k zemi. V opuštěném skladišti. Lorne si nasadí kapuci. Stojí před oltářem, na kterém jsou postaveny svíčky a kadidlo. Shora ho pozoruje Cordelie, která drží nůž.

V Gwenině bytě. Gwen se Gunnovi svěří, že ten přístroj by ji měl pomoci zbavit se elektrického výboje, který má v těle. A požádá Gunna o pomoc. Sundá si šaty a lehne si na postel. Gunn jí chce přístroj dát na záda, ale dostane malou elektrickou ránu. Zkustí to znovu a přístroj položí na její páteř. Přístoj začne pracovat, vysunou se z něj nějaké dráty, které ji zajedou pod kůži. Dráty se po chvíli stáhnou a Gunn jí přístroj ze zad sundá. Gwen mu se smutkem řekne, že žádnou změnu necítí. Gunn se ji opatrně dotkne. A žádnou elektrickou ránu nedostane. Gunn ji pohladí a Gwen mu děkuje. Je to první pohlazení, které zažila. Posadí se na postel a Gunna políbí. Když se od sebe odtrhnou, chce ji Gunn opět políbít, ale Gwen ho zadrží. Přístoj je pouze prototyp a není záruka, že odstranění elektrických výbojů je trvalé. Gunn ji i přesto políbí.

Cordelie schází po schodech dolů k Lornovi. Nůž má nachystaný. Lorne začíná zpívat podle textu v knihy, kterou drží. Cordy chce na Lorna zaútočit, ale v tu chvíli se ve skladišti rozsvítí všechna světla. A před Cordy stojí Angel. Cordy se otočí a chce utéct, ale na druhé straně stojí Wesley s Fred. Wesley nabije pušku a zablokuje ji cestu. Lorne vytáhne magickou kouli ze svého pláště a zeptá se ji, zda byla Cordy zlá holka. Na kouli se objeví nápis "Rozhodně".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters