5x21 Power play

15. září 2009 v 17:06 | Dyki |  Pátá série


Základní údaje
český název: Přesilovka
číslo epizody: 109
premiéra: 12. května, 2004
napsal: David Fury
režíroval: James A. Contner
v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
James Marsters (Spike)
J. August Richards (Gunn)
Amy Acker (Illyria)
Andy Hallett (Lorne)
Mercedes McNab (Harmony)
Alexis Denisof (Wesley)

dále hrají:
Christian Kane (Lindsey McDonald)
Dennis Christopher (Cyvus Vail)
Alec Newman (Drogyn)
Jenny Mollen (Nina)
Leland Crooke (Archduke Sebassis)
Stacey Travis (senátorka Brucknerová)
Adam Baldwin (Marcus Hamilton)


Popis epizody
V kamenné místnosti několik osob v maskách tluče muže, který má zakrytou hlavu. Angel proskočí vchodem z ohně a muže zachrání. Postaví ho a muž mu poděkuje. Angel na sebe vezme upíří podobu a muže kousne. Střih o 19 hodin dříve. Angel leží v posteli a vedle sebe má Ninu. Ta je vděčná, že v noci nedosáhl dokonalého štěstí. Angel jí řekne, že je šťastný, ale Nině je jasné, že lže. Angel se podívá na hodinky a šokovaně zjistí, že už je tolik hodin.

Ve Wolfram & Hart, Illyria prochází halou a všechen personál ji ignoruje. Spike se jí pokouší vysvětlit, proč jsou k ní takoví a nabídne jí radu. Angel a Gunn jdou do kanceláře, kde narazí na senátorku Bruckerovou, jejího upířího tajemníka Ernesta a na Hamiltona. Mají mít schůzku s Angelem. Angel se jich zeptá, zda nechtějí kávu a Ernesto požádá o panenskou krev. Harmony mu vysvětí, že ve W&H se podává jen zvířecí krev, ale Angel udělá výjimku a nařídí Harmony, aby Erenstovi přinesla lidskou krev. Gunn je tímto Angelovým gestem poněkud vyveden z míry.

Než všichni odejdou do Angelovi kanceláře, přižene se Wesley a poví Angelovi o případu dívky zabité démonem Bortizem. Angela to ale nezajímá a nemíní se věnovat takovým maličkostem. Vrátí se k senátorce a Wesley nemůže uvěřit tomu, co Angel právě řekl. Spike se mu nabídne, že to obhlédne a vezme sebou Illyriu. V Angelově kanceláři zatím Gunn a Angel sledují televizní kampaň senátorky Bruckerové. Ta chce po Angelovi, aby video bylo upraveno doktorem Sparrowem, který by do něj mohl dát nějaké sugestivní podněty. Gunn je proti této myšlence, ale Angel to ihned senátorce přislíbí.

Ve Wesleyho kanceláři, Wesley listuje v knize a hledá nějakou informaci o Boritz démonovi. Najednou stránka zbělá a objeví se na ní zvláštní symbol a zpráva. Když vejde do kanceláře Gunn, chce mu to Wesley ukázat, ale symbol zmizí a místo něj se objeví obyčejný text. Později, Angel hraje squash s červeným, rohatým démonem, který se jmenuje Izzy. Angel se ho při hře ptá, kdy to bude vědět a Izzy mu řekne, aby byl trpělivý. Mezitím Spike a Illyria procházejí tmavým opuštěným zábavním parkem, kde byl démon naposledy viděn. Illyria řekne Spikovi, že Angel nyní usiluje o opravdovou moc a proto se nezabývá menšími bitvami, které mu nic nepřinesou. Spike protestuje, nemyslí si, že by se Angel mohl tak moc změnit. Někdo se vypotácí ze stínu, je to Drogyn (démon z epizody 5.15 A hole in the world). Na Spika náhle zaútočí démon a začne boj. Illyria se nudí, a tak démona jednou ranou zabije. Drogyn, který je pokryt krví, řekne Spikovi, že tohle je dílo Angela.

Wesley si na papír nakreslí symbol, který se objevil v knize a jde za Angelem. V kanceláři najde Angela s Hamiltonem, což ho překvapí. Angel Wesleyho požádá, aby odešel a nechal je o samotě. Wesley tedy odejde a v hale narazí na Lorna, který si chce také s Angelem o něčem promluvit. Wesley ho zavede do své kanceláře, kam přijde i Spike a poví jim o Drogynovi. Všichni jsou ustaraní a bojí se, že se z Angela stal zase Angelus.

Spike, Illyria, Gunn, Wesley, Lorne a Drogyn se sejdou ve Spikově bytě. Drogyn jim prozradí, že na něj byl poslán zabiják najatý Angelem. Snažil se totiž zahladit stopy, protože stál za vzkříšením Illyrie. Nikdo nemůže uvěřit tomu, že by Angel něco takového udělal. Wesley vytáhne kus papíru, na kterém je namalovaný symbol a ukáže ho ostatním. Nikdo ho ale nerozpozná. Nakonec se rozhodnout pro konfrontaci s Angelem a odejdou. Jediná Illyria zůstane s Drogynem, aby ho hlídala.

Parta přijde do Angelovi kanceláře a chtějí po něm vysvětlení. Angel jim řekne, že není zlý, prostě už jen chápe, co musí dělat. Práce ve Wolfram & Hart je jeho povinnost, a zároveň je to i zdroj moci. To je to, co on potřebuje. A co taky dostane. Harmony je brzo přeruší s tím, že Angel má telefon. Wesley a Lorne jsou zašití někde ve firmě a neví, co si myslet. Spike a Gunn přivedou spoutaného Lindseye, kterého chtějí vyslechnout. Angel se zatím setká s Ninou před její školou a dá jí letenky. Nina si nejprve myslí, že jsou pro ni a Angela, ale pak uvidí, že ve skutečnosti jsou pro ni, sestru a neteř. Nina neví, co si má myslet a Angel se jí snaží vysvětlit, že musí pryč z L.A., není to tady bezpečné. Nina se ale cítí zraněně a nic nechápe. Angel jí nařídí, aby prostě odjela.

Ve Spikově bytě, Illyria a Drogyn hrají nějakou hru a pokouší se přijít na to, jak vyhrát. Illyria se mu svěří, že nikdy neměla žít v této době. Někdy si dokonce přeje, aby nebyla nikdy vzkříšena. Náhle někdo vykopne dveře, je to Hamilton. Hodí Drogyna přes místnost a začne se prát s Ilyrií. Má takovou sílu, že Illyria na něj nestačí a skončí zkrvavená na podlaze. Zpět ve Wolfram & Hart, Lindsey identifikoval symbol, který mu ukázal Wesley. Značí elitní skupinu démonů, jenž jsou přímo podřízení hlavním partnerům firmy. Zmíní se, že partneři nejsou ti, kteří chtějí apokalypsu, po té touží ona skupina démonů. Když Lindsey přišel do L.A., bylo jeho plánem zabít Angela a dostat se do této elitní skupiny. Také jim prozradí, že Angel musel udělat něco hodně velkého, když ho chtěli tito démoni zlikvidovat, nejspíš zabil jejich blízkého přítele.

Angel prochází tmavým tunelem, na stěně je nakreslen symbol elitní skupiny démonů. Angel proskočí vchodem z ohně a osoby v maskách ustoupí od zmučeného muže. Angel muže postaví a odkryje mu hlavu, je to Drogyn. Angel se z něj napije a zlomí mu vaz. Poté k němu přistoupí jedna zahalená osoba a na hruď mu vypálí znak, který po chvíli zmizí. Náhle se rozsvítí světla a skryté osoby sundají své masky. Vidíme, že je tam Izzy (démon, se kterým hrál squash), senátorka Brucklová, Cyvus Vail (démon z epizody Origin) a arcivévoda Sebassis. Všichni Angela přivítají do rodiny.

Později, Angel vystoupí z výtahu ve Wolfram & Hart a vejde do své kanceláře. Jakmile za sebou zavře dveře, je napaden svými přáteli. Lorne, Gunn a Wesley na něj míří zbraněmi a Spike ho složí k zemi. Angel si to nenechá líbit a začne si nimi bojovat. Lorne vystřelí šíp a ten se zabodne do Angela, ale netrefí srdce. Angel zajme Lorna a vyhrožuje ostatním, že ho zabije, pokud ho nenechají být. Pak vytáhne něco z kabátu a vysloví kouzlo. Podivný žár přejede přes místnost a Angel ostatním řekne, že kouzlo bude působit asi šest minut. Každý člověk mimo místnost si bude myslet, že spolu dál bojují.

Angel svým přátelům vysvětlí, že poslal na Drogyna zabijáka, který mu podle jeho příkazů naznačil, že má prsty ve Fredině smrti. Elita démonů si pak myslela, že to udělal kvůli nim. Potřeboval se totiž dostat mezi ně, aby věděl proti komu stojí. Má v plánu je zničit. To se ale nebude líbit hlavním partnerům firmy, a proto rozpoutají peklo, doslova. Všechno začalo před několika měsíci, kdy ho Cordelie políbila. Tímto polibkem na něj přenesla své vize a přivedla ho na správnou cestu. Angel se party zeptá, jestli se k němu připojí. Je to jejich jediná šance, ale nejspíš všichni zemřou během boje. Jeden po druhém zvednou ruce na znamení, že jsou s ním. Střih před kancelář, Hamilton je sleduje a myslí si, že mezi sebou stále bojují.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters