Angel&Darla - 1.část

11. prosince 2009 v 16:54 | Dyki |  Angel&Darla
story AD

Angel a Darla….spíš by sedělo na dobu přes 150 let trvajícího vztahu jména Darla a Angelus. Příběh založený možná na lásce a určitě na vášni , touze po smrti . zabíjení stovek lidí , vzbuzování bolesti a ničení osudů těch , co jim zkřížili cestu. Je ale i druhá stránka tohohle vztahu připomínající více posedlost než lásku na věčnost. Snaha o nápravu a touha po odpuštění. Nakonec k ní došli oba , i když oba velmi rozdílnou cestou. Je dlouhá trvá přes stovky let a začíná rokem 1609.
Tímhle rokem vstupuje Darla mezi upíry rukou samotného Pána , jednoho z nejvyšších upírů. Umírá tehdy v americké kolonii , na následky svého povolání prostitutky , místa plného protestantů , kteří sem v této době dorážejí z neklidné Evropy zmítané se krizí. Ve chvíli , kdy už umírá na syfilis a loučí se se životem, ve chvíli , kdy čeká už je na poslední pomazání se ve dveřích objevuje muž , který změní její další život na příštích 400 let. Darla se stane upírkou , která projeví pro svůj další život velké nadání , stane se miláčkem Pána a podle jeho představ má stanout až příjde pravá chvíle po 1000 let na jeho dvoře , aby vládli světu.
Život pokračuje dál a ona si užívá všech výhod i nevýhod , co jí její současný život poskytuje. Žije převážně jako šlechtična , baví se s muži a krví a čas od času se vrátí k Pánovi ,aby mu dokázala , že titul jeho oblíbence si opravdu zaslouží.
Uběhne více než sto let a Darla je stále sama , bez nikoho s kým by mohla sdílet svou věčnost. To se změní 1753 v Irsku ve vesnici Galway , kde narazí v nádherných šatech před krčmou na mladíka , kterému slibuje ukázat celý svět. On neodmítá a tím vznikne osoba , která po dalších 150 let bude , jak on sám říká rozsévat smrt na potkání. Téhle noci se zrodí z Liama Angelus , někdo s andělskou tváří a srdcem z kamene. Tady začíná pravý příběh těch , kterým patří můj název. Tahle dvojce spolu sdílí všechno , ale hlavně svou touhu po krvi a utrpení. Z Angeluse , dychtivého žáka okouzlené Darly se brzy stává žák , který svým mistrovstvím v mučení a zabíjení překonavá svou učitelku.
Darla nadšená ze své nové hračky a později i rovnocenného partnera a milence ho ukáže Pánovi. Angelus neprojevuje zrovna úctu , kterou si Pán představuje a ve chvíli , kdy se mu vysmívá v jakém hrozném místě to vlastně žije , se ocitá na zemi s rozbitou tváří. Ani Pán není nadšen z osoby, kterou si jeho miláčka vyvolil , ale Darla odchází s Angelusem.
Tahle doba je vrcholem jejich vztahu a vrcholem jejich krutosti. Angelus v ještě větším zalíbení ve svém "povolání" začne svým obětem vyrývat na tvář tvar kříže.
Je to doba , kdy spolu dají světu další z upírek a tou je Drusilla. Pobožná dívka , jedna ze tří sester , kterou pro Angeluse vybrala sama Darla. Protože jak říká , musí se vzájemně stále překvapovat. Drusilla byla výjimečná díky schopnosti vizí do budoucnosti. Když jí poprvé Angelus spatřil , věděla , co jí udělá a co se stane. Při své návštěvě kostela se zpovídala Angelusovi v postavě kněze , kterého předtím zabil. Zabil její rodinu a ve chvíli ,kdy se sama chtěla dát přijmout na cestu boží v podobě jeptišky , zničil kostel a všechny přítomné uvnitř. Drusillu odvlekl a několik hodin jí držel , neublížil jí fyzicky , psychicky jí zničil. Pomiloval se před ní s Darlou a oznámil , že z ní udělá jednu z nich.
Život plynul vesele dál , Drusilla si našla svého muže na věčnost Williama the Bloody alias Spika a svět se zdál dokonalý.
Legrace téhle čtyřky končí ve chvíli , kdy Angelus dostává duši za vraždu mladé cikánky a oblíbenkyně ve svém kmeni. Je mu jako trest za jeho zločin vrácena duše. Trest pro někoho jako on nepředstavitelný. Výčitky svědomí , pronásledování těmi , které zabil a neschopnost zabíjet dál. Znamená to konec pro vztah Darly a Angeluse. Paradoxně proto , že to byla právě Darla , kdo mu tu dívku přinesla jako dárek k narozeninám a spolu jí pak před hořícím krbem zabili.
Darla si nedokázala představit být s někým , kdo má duši , kdo nemůže zabíjet. Ve chvílích , kdy jí teď už Angelus potřeboval nejvíc , ho opustila s tím , jak moc se jí hnusí.

Zůstal sám a musel se vypořádat s tím kým se stal , ale především s tím , kým byl. Bez možnosti zabíjet přežíval ze dne na den.
Ona ve chvíli , kdy ukončila vztah trvající století cítila odpor , on zoufalství. Miloval jí , nebyl to rozmar a za nějaký čas….. na konci 19. století , které se už téměř chýlilo ke svému konci jí vyhledal v Číně při velkém Boxerském povstání a chtěl , aby ho Darla přijala zpět. Když ho poprvé spatřila, chtěla ho zabít ,nedokázala to. Pomilovali se. Angelus se podílel na jejich cestování vyděšenou vesnicí a zkoušel jí přesvědčit , že kvůli ní bude zase zabíjet a nacházet v tom potěšení. Nestalo se tak a pomohl jednomu páru se dvěma dětmi. Ve chvíli , kdy se měli s Darlou setkat , ona na místo setkání přinesla košík s malou holčičkou , dcerou rodiny , kterou on zachránil. Zabila je a on měl zabít dítě a dokázat , že tohle byla jen chvilková slabost. Nedokázal to , utekl s holčičkou v náručí.
Tímhle se osudy tohohle páru na téměř dalších sto let rozešli. Darla pokračovala ve svém životě a Angelus , který si zkrátil jméno na Angel se snažil žít dál.

Setkávají se v roku 1997 v městečku jménem Sunnydale. Darla vyhledává Angela v jeho bytě v Bronzu , což je místní klub. Připomíná mu kým je a kým byl a kým znovu může být. Ona je tu jako pomocnice a oddaná poddaná Pána , který se touží ujmout své moci a tomu brání jeden problém. A ten problém má jméno Buffy Summersová. Problém , který pro Darlu znamenal smrt a pro Angela lásku na věčnost.
Darla se pokusila zabít Buffy , nejenom pro slib Pánovi , ale i ze žárlivosti vůči Angelovi. Angel Buffy už tehdy miloval a ve chvíli , kdy se měl rozhodnout , na kterou stranu se přidá , bodl Darlu šípem přímo do srdce. Zabil ženu , se kterou strávil staletí , aby své srdce dal k nohám šestnáctileté dívky , která ho spoutala už navěky.

Ale příběh ještě nekončí , má další pokračování. Angel musí nakonec ze Sunnydale odejít , přichází do L. A. a stává se detektivem. Společnost Wolfram and Hart , která proti němu stojí a chce ho zničit si povolá na pomoc někoho z minulosti , někoho , kdo ho zná stejně jako se zná on sám a zároveň někoho , kdo se touží pomstít. Darlu. Oživí jí a problémy začínají. Angel se potýká se svou vlastní temnotou v duši a srdci. Darla mu touží ublížit a zároveň být s ním. Je teď člověk s duší a bušícím srdcem , které jí děsí k smrti. Chce po Angelovi smrt , má jí oplatit to , co udělala ona jemu. Chce být znovu tím kým byla , protože jí už moc času nezbývá. Je živá , ale ve stavu , kdy poprvé umírala. Má syfilis. Angel odmítá a žádá pro ní život , vykoná co je mu uloženo , ale není jí pomoci , je to tak dáno. Je smířená s tím , co se stane a Angel slibuje , že každou chvíli , která jí ještě zbývá stráví právě s ní. Jsou na posteli a on jí objímá. Nedostane ale šanci svůj slib vyplnit.
Vchází Drusilla , kterou povolovali Wolfram and Hart. Není sama , paralyzují Angela a napije se z Darly.
Angel je odhodlán Darlu zabít než se probudí jako upír. Nestihne to a Darla se stane tím , kým byla. Angel zklamaný a znechucený tím , co se stalo rozpouští svou kancelář a má jen jediný cíl. Darlu. Ta mezitím spolu s Drusillou touží proniknout do tajemna podsvětí L.A. Zabijí na večírku většinu právníků W&H a Angel tomu dá své požehnání. Tady je místo , kdy začíná svůj boj s temnotou. Sleduje Darlu a sám říká " I am too close , too close to fight her." Ve chvílích , kdy se zdá , že sám už neví na jakou stranu patří přijde vysvobození , které je ale draze zaplacené. Darla v jeho pokoji , kam sama přišla , bolest , zlost a postel na dosah. Utopí v ní svůj žal a ve chvíli , kdy ona doufá , že získá muže , kterým byl 150 let s ní , on pro ní má slova varování smrti. Pokud ještě někdy na sebe narazí zabije jí. Darla opouští město.
Ale ani to ještě není konec téhle prapodivné dvojce. Začátek skutečného konce přichází o devět měsíců později , kdy do dveří hotelu , kde má Angel opět svou kancelář vchází Darla ve vysokém stupni těhotenství. Angel není zpočátku jediný komu se zdá nemožné , aby upíři měli děti. Stojí za tím opět proroctví. Dítě se narodí a bude mít duši. Darla jí cítí , cítí jí v dítěti co chová pod srdcem. Chce smrt , ale Angel jí to nedovolí. Pokud se někdy v téhle chvíli zdálo , že se dají dohromady. Tentokrát je opět rozdělí smrt , ale s tím rozdílem , že přijde z rukou samotné Darly. Dítě se nemůže narodit , ví to a cítí a pro to se v ulici mezi domy , v noci a pod oblohou ze které padají kapky deště sama probodne. Angel byl s ní , držel jí za ruku a nakonec je to on , kdo bere do náručí jejich syna. Darla nedokázala milovat nikoho za 400 let a teď milovala človíčka , kterého nikdy neviděla , jen cítila jeho srdce po devět měsíců pod svým vlastním.

Tohle je konec téhle dvojce. Má ještě pokračování v jejich synovi a Angelovi , který žije dál , ale….to už je jiný příběh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 buf-fy buf-fy | Web | 11. prosince 2009 v 16:55 | Reagovat

super :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KLIKEJTE
DragonadoptersDragonadoptersDragonadopters